Δεν εί(Χ)ε νικητή…

Στο 1 – 1 έμειναν Κεραυνός Δένδρων και Αναγέννηση Ευαγγελισμού σήμερα το απόγευμα, αναμέτρηση για τη 5η στροφή του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Το σημερινό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο των Δένδρων δεν έδειξε νικητή, αφού η τοπική ομάδα ήρθε ισόπαλη με τον Ευαγγελισμό, χάρη στα δύο τέρματα που ήρθαν στο δεύτερο μέρος της συνάντησης. Τους επτά βαθμούς έφθασε η ομάδα των Δένδρων, ενώ τους τέσσερις πόντους έφθασε ο Ευαγγελισμός μετά και από το σημερινό παιχνίδι.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τη κεφαλιά του Δημήτρη Ντόκου να σταματά στο κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων, ύστερα και από την όμορφη σέντρα του Κότυλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 51ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τέρμα και «άνοιξαν» το σκορ στο 51ο λεπτό με το τέρμα του Ριγκέ, με πλασέ από θέση βολής, ενώ το 1 – 1 σημειώθηκε στο 71ο λεπτό χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Κατσαβριάς με σουτ από πλεονεκτική θέση.

Προς το τέλος του αγώνα και στο 86ο λεπτό, τα Δένδρα είχαν δοκάρι με τη κεφαλιά του Ριγκέ έπειτα από την εκτέλεση φάουλ του Ράντζα, με τη μπάλα να σταματά στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Χανανά, με το 1 – 1 να μένει μέχρι και το φινάλε της σημερινής συνάντησης.

Μάλιστα, τη περασμένη Πέμπτη, ο ποδοσφαιριστής του Ευαγγελισμού, Γιάννης Ντόκος, αρραβωνιάστηκε την αγαπημένη του, Μαρία και η διοίκηση, παίκτες και προπονητής του συλλόγου εύχονται τα καλύτερα στο ζευγάρι όπως και καλούς απογόνους!

Κεραυνός Δένδρων (Γιάννης Τσιούρβας): Ράγιας, Μπαλογιάννης (60′ λ.τ. Μαυρούλης), Κωστάκης, Σδόγκος, Τασιούλας, Σκριάπας, Κουτούκας (50′ Βεριόπουλος), Χατζηκρανιώτης (80′ Θανασάρας), Κατσαβριάς, Μπάκου, Βόραδας (70′ Ράσα Ντ.).

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κοτύλης): Χανανάς, Ριγκέ, Ντόκος Ι. (81′ Λιόλιος), Ράντζας Κ. (90′ Παπαευθυμίου), Καζάκης Ι., Φάκας, Τόλιος, Ράντζας Αθ., Κότυλης (75′ Βαλατσός), Τσάτσος (46′ Μουταφίδης), Ντόκος Δ.