Δεν πέρασε από τα Καλύβια!

Επιστροφή στη δράση και στο πρωτάθλημα της Γ΄ΕΠΣΛ Λάρισας, με τη Συκέα να αφήνει δύο βαθμούς στα Καλύβια, καθώς ήρθε ισόπαλη με σκορ 2 – 2 με την ομώνυμη ομάδα για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου…

Η πρωτοπόρος του πρωταθλήματος, Συκέα, έφθασε έτσι τους είκοσι έξι βαθμούς, ενώ τα Καλύβια έφθασαν τους επτά πόντους έπειτα από την 11η στροφή του πρωταθλήματος της Γ΄τοπικής κατηγορίας.

Στο 20ο λεπτό ο νάνος με σουτ από θέση βολής έβαλε μπροστά τον Μύτικα Καλυβίων στο σκορ, ενώ στο δεύτερο μέρος και στο 55ο λεπτό ο Φώτης Κατσιγιάννης με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Τάχατου, έφερε το ματς στα ίσια.

Στο 65ο λεπτό του αγώνα τώρα, οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το εις βάρος τους σκορ, με τον Φώτη Κατσιγιάννη και πάλι που πέτυχε το 2 – 1 για τη Συκέα και παράλληλα σημείωσε το δεύτερο του τέρμα στην αναμέτρηση.

Βέβαια, οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει τη τελευταία τους λέξη, καθώς πέντε λεπτά αργότερα, ο Ζέτας με δυνατό σουτ από πλεονεκτική θέση πέτυχε το 2 – 2, όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Μάλιστα, οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς στο 85ο λεπτό ο κ. Τάνας απέβαλλε τον Νάνο από τη γηπεδούχο ομάδα και τον Λάμπρο Καρατζιόλη για λογαριασμό της Συκέας…

Μύτικας Καλυβίων (Νίκος Γεροφωκάς): Νταμπώσης, Γκόλτσιος, Καϊμακάμης, Γκαβαλιάγκας, Ζέτας, Νάνος, Μπαλούκας, Κατσίμπουρας, Δοξαράς, Γεροφωκάς (55′ Καζακλάρης), Γεροφάκας (50′ Μητροδήμος).

Α.Ο. Συκέας (Δημήτρης Καρατζιόλης): Λιάκος, Τέλλιος, Κουλιούμπας, Κατσιγιάννης Β. (10′ Καρατζιόλης Δ.), Κατσιγιάννης Φ., Τάχατος (80′ Βάμπος), Ζιώζιος Δ. (48′ Καρατζιόλης Λ.), Ζιώζιος Ν., Μπλιάμπλιας, Μήσιος, Καρατζιόλης Ρ.