Δεν σταματάει πουθενά!

Ακόμη μία νίκη και όγδοη συνεχόμενη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε το Ελευθεραί, καθώς κέρδισε εκτός έδρας τον Αμπελωνιακό με 1 – 2 και μάλιστα με ανατροπή!

Το παιχνίδι διεξήχθη στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής και έπειτα από ένα σπουδαίο αγώνα, τα «λιοντάρια» βγήκαν νικητές στο ματς απέναντι στους «πράσινους» με 1 – 2.

Με τη σημερινή νίκη λοιπόν, το συγκρότημα του Μάκη Αλεξούδη έφθασε τους τριάντα εννέα βαθμούς και βρίσκεται μία «ανάσα» από τη πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος, ενώ η ομάδα του Γιάννη Αλεξούλη έμεινε στους σαράντα πέντε πόντους και τη τρίτη θέση του πρωταθλήματος.

Ο Αμπελωνιακός κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ στο 33ο λεπτό. Ο Μεσημέρης βρήκε με βαθιά πάσα τον Γιώργο Ελευθέρογλου και ο τελευταίος με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους.

Επτά λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι έφθασαν στην ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1. Ο Βαγγέλης Θεοδώρου εκτέλεσε κόρνερ και μετά από σύγχυση που δημιουργήθηκε στην άμυνα των γηπεδούχων, ο Νέλι Χουσενάι με πλασέ από θέση βολής έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 75ο λεπτό, ο Γιώργος Χατζής με ένα εκπληκτικό μακρινό σουτ από τα τριάντα μέτρα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μπάμπη Βραζιτίκου και έκανε το 1 – 2, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ.

Παίκτες, προπονητές και διοίκηση του Ελευθεραί αφιερώνουν τη σημερινή νίκη στο τραυματία της ομάδας, Νίκο Καλαμπάκα και του εύχονται περαστικά και ταχεία ανάρρωση και γρήγορη επιστροφή στα γήπεδα.

Αμπελωνιακός (Γιάννης Αλεξούλης): Βραζιτίκος, Αλεξόπουλος, Φουδούλης, Μεσημέρης, Χατζούλης, Μαυρίδης (75′ Σούμπασης), Δαλακώνης, Ελευθέρογλου (70′ Μπατζανούλης), Τσετιροκλής, Καρυπίδης (70′ Κοντογιώργης), Αλεξανδρής.

Α.Ο. Ελευθεραί (Μάκης Αλεξούδης): Κουκουφίκης, Βαρσάμης, Αετόπουλος, Τσίντζουρας, Μέκρας Χρ., Χατζής Γ., Χουσενάι, Θεοδώρου (82′ Κουρούκας), Χατζής Κ. (75′ Μέκρας Γ.), Μαυρουδής Ι. (85′ Κολοβός), Καββαδίας (70′ Ράχης).