Δεν το παράτησε & δικαιώθηκε!

Παρότι βρέθηκε από το πρώτο ημίχρονο πίσω στο σκορ, η Χαραυγή δεν το έβαλε κάτω και στο δεύτερο μέρος έκανε την ανατροπή επικρατώντας με 2 – 1 του Τοξότη Λάρισας.

DSC_0182

Μετά από αυτή τη νίκη, η Χαραυγή πρόσθεσε τρεις βαθμούς «χρυσάφι» και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα, φτάνοντας συνολικά τους 7 βαθμούς και ανεβαίνοντας στην 11η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Από την άλλη ο Τοξότης βρίσκεται στην 9η θέση με 9 βαθμούς.

DSC_0170

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και απείλησαν για πρώτη φορά στο 20ό λεπτό του παιχνιδιού. Ο Ζαχαράκης έκανε το σουτ, όμως στάθηκε άτυχος καθώς είδε τη προσπάθειά του να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

DSC_0196

Δέκα λεπτά αργότερα όμως ο Τοξότης Λάρισας πέτυχε αυτό που έψαχνε. Εκτέλεση φάουλ του Νταναβάρα, έδιωξε με γροθιές ο Τζιαφέτας και με κεφαλιά ο Ζαχαράκης στην επαναφορά, «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του, κάνοντας το 0 – 1.

DSC_0154 DSC_0166

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, ξεκίνησε η αντεπίθεση των γηπεδούχων. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, ο Δημήτρης Παππάς με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μουτκανά, νίκησε αντίπαλη άμυνα και γκολκίπερ, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

DSC_0200

Για να φτάσουμε στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Αργυρίου άθελα του με προβολή ύστερα από κόρνερ του Γκουτζιαμπασούλη τη μπάλα στα δίχτυα του συμπαίκτη του, Ράιδου, κάνοντας έτσι την ανατροπή για την Χαραυγή, που της έδωσε εν τέλει τη νίκη με 2 – 1.

Χαραυγή (Δημήτρης Παππάς): Τζιαφέτας, Βαρσάμης, Γκουτζιαμπασούλης, Παππάς, Χατζηκαμαγιάννης, Μουτκανάς, Μαλάκης (46′ Λαχανάς), Ζυγούρης, Πετράκης Χ., Περιτογιάννης (65′ Πούλιος), Σκοτεινιώτης (46′ Ντριβαλάς).

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Ράιδος, Κίτσιος Χρ., Αργύρης, Πλατσάς, Τάκε, Σαπουνάς (74′ Μπουρουτζίκας), Τσότσος (85′ Ζερβούλης), Γιαννακός, Ζαχαράκης, Νταναβάρας, Τσέλα (78′ Γκουσγκούνης).