Δεν φθάνει μόνος του ο Δάσσιος, «διπλό» και ελπίζει η Νεάπολη!

Ένα ματς που είχε έντεκα στο σύνολο γκολ διεξήχθη στους Αγίους Αναργύρους, εκεί όπου η τοπική ομάδα υποδέχθηκε τη Νεάπολη στην 24η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣΛ και οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν μία σπουδαία νίκη με το εντυπωσιακό σκορ, 5 – 6!

Η ομάδα της Νεάπολης Λάρισας επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες με το «διπλό» στους Αγίους Αναργύρους κι έτσι έφθασε τους είκοσι βαθμούς και έβαλε από κάτω τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας στη βαθμολογία, όπου και υπερτερεί στα μεταξύ τους παιχνίδια.

Στην αντίπερα όχθη, έχοντας τον Σάκη Δάσσιο σε εκπληκτική ημέρα σκοράροντας τέσσερις φορές, ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι και έμεινε στους είκοσι εννέα βαθμούς.

Ένα ματς που σίγουρα ευχαριστήθηκαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο και παρακολούθησαν από κοντά το εν λόγω παιχνίδι, με τον Νίκο Μανώλη να σκοράρει πολύ νωρίς και να «ανοίγει» το σκορ με το «καλημέρα» γράφοντας το 0 – 1.

Στο 36ο λεπτό ο Σάκης Δάσσιος έκανε το 1 – 1, ενώ στο 42ο λεπτό ο Μπούνα έβαλε και πάλι τη Νεάπολη μπροστά στο σκορ πραγματοποιώντας το 1 – 2.

Δύο λεπτά μετά, ήρθε η σειρά του Σωκράτη Κολομητρούση να σκοράρει και να ανεβάσει τον δείκτη του σε 1 – 3 για τους φιλοξενούμενους, με τον Σάκη Δάσσιο να σκοράρει ξανά και να μειώνει σε 2 – 3 για τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων στο πρώτο ημίχρονο.

Μάλιστα, με γκολ του Σάκη Δάσσιου τελείωσε το πρώτο μέρος και με γκολ του υψηλόσωμου επιθετικού ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, εκεί όπου έφερε το ματς στα ίσια και πέτυχε το 3 – 3 μόλις στο 46′!

Το χατ – τρικ του Σάκη Δάσσιου ισοφάρισε όμως και ο Μπούνα, όπου με δύο δικά του τέρματα σε (54′) και (59′) διεύρυνε το σκορ σε 3 – 5 , ενόψει και της συνέχειας του αγώνα, ενώ παράλληλα σημείωσε και χατ – τρικ!

Στο 74ο λεπτό ο Τζεμολάρι μείωσε σε 4 – 5 για τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων, ενώ συνέχεια στα γκολ είχαμε στο 77′ με τον Σάκη Δάσσιο να πετυχαίνει το τέταρτο προσωπικό του γκολ στον αγώνα και να σημειώνει «καρέ» τερμάτων.

Ένα λεπτό μετά όμως, ο Χρήστος Μέκρας ήρθε να δώσει νέο ενδιαφέρον στο ματς καθώς σημείωσε το έκτο γκολ της Νεάπολης και έφερε το σκορ σε 5 – 6, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς, με τη συνέχεια να μην αλλάζει στο σκορ και τη Νεάπολη να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης στη προσπάθεια που κάνει για παραμονή στη κατηγορία.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Ηγούμενος, Ντουρουντάκης (57′ Γκαραβέλης), Γκούγκλας, Παναγιώτου, Αντωνίου, Κολοβός, Νούσιος (67′ Τζεμολάρι), Πολύμερος, Δάσσιος (76′ Μπακαρτζής), Αμαρλαριώτης, Δοξαριώτης.

Νεάπολη Λάρισας: Παπαναστασίου, Συγκούνας, Μπαλαούρας, Μέκρας Χρ., Δεσπόπουλος, Μέκρας Γ., Μπουχλαριώτης, Μπάρδας (70′ Μητσιάκος), Μπούνα, Μανώλης, Κολομητρούσης (46′ Βαενάς).