Δεν (Χ)άρηκε κανείς…

(Χ)ωρίς νικητή έληξε ο αγώνας στο Κιλελέρ, εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα φιλοξένησε τον Αμπελωνιακό στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣΛ.

Το στείρο 0 – 0 ήταν και το τελικό σκορ στην αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο γήπεδο του Κιλελέρ, με τους δύο συλλόγους να παίρνουν από ένα βαθμό. Έτσι, το Κιλελέρ έφθασε τους επτά βαθμούς και βρίσκεται στην όγδοη θέση, ενώ από την άλλη, οι «πράσινοι» έφθασαν τους δέκα έξι πόντους και με τον Ηρακλή Λάρισας βρίσκονται στο μείον ένα από τη κορυφή του πίνακα της βαθμολογίας.

Στα του αγώνα, οι παίκτες των δύο ομάδων προσπάθησαν με εκατέρωθεν ευκαιρίες να πετύχουν κάποιο τέρμα, όμως αυτές δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ και έτσι είχαμε το τελικό σκορ, 0 – 0.

Πάντως, αμφότερες οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς για τους γηπεδούχους αποβλήθηκε στο 90ο λεπτό ο Τάχας και από πλευράς φιλοξενουμένων δέκα πέντε λεπτά νωρίτερα είχε οδηγηθεί στα αποδυτήρια ο Λιάκος.

Α.Ε. Κιλελέρ (Φώτης Πλίτσης – Γιάννης Βαΐτσης): Παναγιωτόπουλος, Γουρνάρης, Ζιόμπουρας, Κολιός, Παλάσκας, Καρακάνος, Καρβούνης (74′ Σπανός), Αργύρης, Κουσιώρας (50′ Γαγάρας), Παπαχρήστος, Τάχας.

Αμπελωνιακός (Κώστας Μαντζιώκας): Χατζήνας, Λιάκος, Γούτος, Αλεξόπουλος, Δαλακώνης, Νικολακούλης, Αλεξανδρής (70′ Μπέλτσιος), Χατζούλης, Ψύρρας (88′ Βούκιας), Φλέγγας (84′ Φουδούλης), Βαλατσός (57′ Παπαγεωργίου).