Δεν (Χ)αμογέλασε κανείς στο Βιολογικό…

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο του Βιολογικού, με τον Λαρισαϊκό να υποδέχεται το Νέο Περιβόλι και τις δύο ομάδες να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας χωρίς σκορ.

Στο πλαίσιο 8ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις, με το στείρο 0 – 0 ωστόσο να είναι το τελικό αποτέλεσμα. Έτσι, ο Λαρισαϊκός έφθασε τους έντεκα βαθμούς και βρίσκεται στην έβδομη θέση, ενώ το Νέο Περιβόλι έφθασε τους δέκα τέσσερις πόντους και συνεχίζει τη προσπάθεια του από τη τέταρτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Παρότι δεν σημειώθηκε γκολ στο Βιολογικό, Λαρισαϊκός και Νέο Περιβόλι παρουσίασαν ένα όμορφο ποδόσφαιρο και σίγουρα όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο το ευχαριστήθηκαν, με το συγκρότημα του Μανώλη Μπατσαρά να αγωνίζεται με έμπειρους αλλά και αρκετούς νέους ποδοσφαιριστές, όπως το ίδιο συνέβη και με το αξιόμαχο σύνολο του Βασίλη Δραγατζίκη, με τις δύο ομάδες να αποτελούν από τους διεκδικητές της ανόδου στην Α΄1 τοπική κατηγορία…

Στο 20ο λεπτό του αγώνα ο Νασιούλας εκτέλεσε φάουλ για λογαριασμό των φιλοξενουμένων και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αλέξανδρου Πατέτσου.

Στην επανάληψη τώρα, οι δύο ομάδες απείλησαν για να πετύχουν κάποιο τέρμα όμως αυτό δεν σημειώθηκε ποτέ και το 0 – 0 ήταν το τελικό σκορ. Από πλευράς γηπεδούχων οι Κωνσταντάς και Τσιμπουκλής είχαν ευκαιρίες για γκολ, ενώ από πλευράς φιλοξενουμένων οι Γούσης και Μπαλούλης είχαν τις στιγμές τους για το γκολ…

Λαρισαϊκός (Εμμανουήλ Μπατσαράς): Πατέτσος, Καζαντζής (70′ Καρτσαμπάς), Βασιλείου, Ακρίβος, Κωφός, Ανδρώνης, Φωκαΐδης (65′ Μανωλόπουλος), Μπουζώνας, Τσιμπουκλής, Κωνσταντάς (80′ Μανώλης), Δημουλός (55′ Μικερτζής Β.).

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Βασίλης Δραγατζίκης): Καρακυρίτσης, Ψαρράς, Κωσταρέλος Δ. (25′ λ.τ. Μπαλούλης), Αργύρης, Κοκότσικας, Χατζόπουλος, Τζέκα, Μάλτζαρης, Ζιόμπουρας (65′ Κωσταρέλος Μ.), Νασιούλας, Γούσης.