Δεύτερη διαδοχική νίκη για τη Γιάννουλη!

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πήρε η Δήμητρα Γιάννουλης το απόγευμα του Σαββάτου (04/05), καθώς κέρδισε με 3 – 1 την Ελπίς Μεσοχωρίου στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Οι «πράσινοι» του Νίκου Χρόνη πέτυχαν τη δεύτερη διαδοχική νίκη έπειτα από το «διπλό» στη Νεάπολη κι έτσι έφθασαν τους τριάντα έξι βαθμούς.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Μεσοχωρίου δεν τα κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι κι έτσι έμεινε στους έξι πόντους.

Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τάσος Χατζηγρηγορίου «άνοιξε» το σκορ στο παιχνίδι κι έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους, ενώ ο Ηλίας Τσιάρας στο 29′ πέτυχε το 1 – 1 κι έφερε το ματς στα ίσια.

Στο δεύτερο μέρος της συνάντησης και στο 78ο λεπτό, η Γιάννουλη μπήκε ξανά μπροστά στο σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντώνη Ραμάι, ενώ επτά λεπτά αργότερα, ο Τάσος Χατζηγρηγορίου βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης): Κογλής, Κατέρης, Τατσελάρι, Πολένα, Ντούφας, Θώμος, Παπακωνσταντίνου, Μπαμπάλης, Χατζηγρηγορίου, Ραμάι, Καρέλας.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Θανάσης Γάτσιος): Φράντζας, Κουγιάγκας, Μουσιάρης, Καρατζιόλης, Λέτσιος, Μαρκούγιας, Καλογιάννης, Καρακώστας, Τσιάρας, Καραμάνος, Καραγιάννης Ν.