Δεύτερη διαδοχική νίκη για τον Αμπελωνιακό

Νικητής από το Αργυροπούλι έφυγε ο Αμπελωνιακός, καθώς επικράτησε της ομώνυμης ομάδας με 2 – 1 για την 27η «στροφή» της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Το σύνολο του Κώστα Μανζιώκα κέρδισε το γειτονικό ντέρμπι με αντίπαλο τη Δόξα Αργυροπουλίου κι έτσι οι «πράσινοι» έφθασαν τους σαράντα ένα βαθμούς.

Στην αντίπερα όχθη, οι «κιτρινόμαυροι» του Νίκου Βογιατζή δεν αποκόμισαν κάτι θετικό από την εν λόγω αναμέτρηση και η Δόξα έμεινε στους είκοσι επτά βαθμούς μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 40ο λεπτό ο Κατσής «άνοιξε» το σκορ στο ματς για λογαριασμό του Αμπελωνιακού, ενώ στο 65ο λεπτό ο Νίκος Γούτος έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Στο 78ο λεπτό ο Αλέξης Τσούτσας μείωσε σε 1 – 2 για τη Δόξα Αργυροπουλίου και το τελευταίο σφύριγμα του κ. Νίτσα έδωσε την εκτός έδρας νίκη στους «πράσινους» του Κώστα Μαντζιώκα.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Βογιατζής): Μπαχτσιβάνος Αστ., Χατζής, Βογιατζής (46′ Κυρατζής), Κουρμπάτι, Σχοινάς, Δίχρης (90′ Μπαμπάκος), Γκαραγκούνης Ελ., Τσούτσας, Αετόπουλος (46′ Λεσάι Τζ.), Βογιατζής, Καλόγηρος.

Αμπελωνιακός (Κώστας Μαντζιώκας): Φαρμάκας, Φουδούλης, Γούτος, Δαλακώνης, Μητρούσκας, Αλατάς, Καραλής (52′ Γκιόνα), Χατζούλης, Καραγιάννης, Κατσής (72′ Βούκιας), Αλεξόπουλος.