Δεύτερη διαδοχική νίκη για τον Ιπποκράτη

Με τους τρεις βαθμούς από το γήπεδο της Ανθούπολης έφυγε ο Ιπποκράτης, καθώς κέρδισε τη Λάρισα ’88 με σκορ 1 – 2 για την 21η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Θανάση Κολονιώτη συνεχίζει λοιπόν τις νίκες στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄τοπικής κατηγορίας και με αυτούς τους τρεις βαθμούς έφθασε τους τριάντα έξι πόντους.

Αντίθετα, οι «βυσσινί» του Νίκου Μαλλικόπουλου δεν κατάφεραν στο φινάλε να πάρουν θετικό αποτέλεσμα και η Λάρισα ’88 έμεινε στους δέκα οκτώ βαθμούς.

Μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα στο γήπεδο της Ανθούπολης η Λάρισα ’88 πήρε προβάδισμα με τον Καραμπλή με σουτ από πλάγια θέση, ενώ στο 24′ ο Καστανάς με κεφαλιά από σέντρα του Τσακουρίδη έφερε το ματς στα ίσια.

Στην επανάληψη και στο 66′ ο Ιωάννου με κάθετη πάσα τροφοδότησε τον Φραχόλι και ο τελευταίος με σουτ έκανε το 1 – 2, ενώ στο 80′ η προσπάθεια του Καλαπανίδα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ιπποκράτη, με το 1 – 2 όμως να αποτελεί το τελικό σκορ.

Λάρισα ’88 (Νίκος Μαλλικόπουλος): Θελούρας, Κωνσταντίνου Γ. (46′ λ.τ. Σγουρός), Κωνσταντίνου Β., Καλαπανίδας, Ναστούδης, Σπανός, Λεμονής, Τσίντζος (60′ Τατσόπουλος), Τζαφάλιας, Κούκος (80′ Μπράτσος), Καραμπλής (85′ Σδράλης).

Ιπποκράτης Λάρισας (Θανάσης Κολονιώτης): Πάσχος, Σφέτσος (26′ λ.τ. Ιωάννου), Τζήκας (57′ Σαλοκανάς), Παπαδημητρίου, Τσουμάνης, Τσαδήμος, Φραχόλι, Μαραμής, Τσακουρίδης, Μπούζο, Καστανάς (73′ Ζήκος).