Δεύτερη διαδοχική νίκη για τον Προμηθέα!

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παντελής Δολμές και στο δεύτερο μέρος ο Στέφανος Πρισακάρου βρήκαν δίχτυα για τον Προμηθέα και οι «κυανόλευκοι» πήραν τη δεύτερη διαδοχική νίκη απέναντι στη Δήμητρα Γιάννουλης έπειτα τη σπουδαία εντός έδρας νίκη με την Αμπελιά τη περασμένη αγωνιστική!

Στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’» το συγκρότημα του Βαγγέλη Στεφανή υποδέχθηκε το αντίστοιχο σύνολο του Νίκου Χρόνη και ο Προμηθέας Λάρισας πήρε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, φθάνοντας έτσι και τους είκοσι έξι βαθμούς.

Από την άλλη, οι «πράσινοι» της Γιάννουλης προσπάθησαν για το θετικό αποτέλεσμα κυρίως με τους Τάσο Χατζηγρηγορίου και Μάριο Καρέλα, ωστόσο αυτό δεν ήρθε και η Δήμητρα έμεινε στους είκοσι πόντους και τη δωδέκατη θέση.

Στο 40ο λεπτό ο Παντελής Δολμές πέτυχε γκολ για τον Προμηθέα Λάρισας με πλασέ ύστερα από κεφαλιά πάσα του Στέφανου Πρισακάρου, με το 1 – 0 να αποτελεί και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’».

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα και στο 69ο λεπτό, ο Νίκος Πατσιούρας εκτέλεσε φάουλ, ο Παντελής Δολμές πήρε τη πρώτη κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Στέφανος Πρισακάρου με πλασέ αφού κατέβασε τη μπάλα μέσα στην αντίπαλη μικρή περιοχή, κέρδισε τον αντίπαλο πορτιέρο και έκανε το 2 – 0, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Παπαδημητρίου, Πατσούρας Ν. (82′ Ιωαννίδης), Ψύρρας, Αλίου, Καρβουνάρης (90′ Παϊτέρης), Πότσης, Παπαδόντας, Σκαφιδάς, Πρισακάρου (72′ Καπετανόπουλος), Τριτάρης, Δολμές (85′ Πατσιούρας Β.).

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης): Κοτλής, Σαπάκος, Ραπτόπουλος (55′ Τατσελάρι), Γκουντρουμπής, Ντούφας, Παπακωνσταντίνου, Γκαλγκανόπουλος (46′ Χατζηγρηγορίου), Μπάμπαλης, Ασπετάκης (80′ Γκιολένα), Ραμάι, Καρέλας (46′ Μαυρουδής).