Δεύτερη διαδοχική νίκη για το Χειμάδι

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη στη 16η αγωνιστική και στο πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας σημείωσε ο Α.Ο. Χειμαδίου, όπου κέρδισε την Αναγέννηση Καλοχωρίου με σκορ 3 – 1.

Νικητής στο γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες αναδείχθηκε το Χειμάδι λοιπόν και έφθασε τους είκοσι τρεις βαθμούς. Στον αντίποδα, το σύνολο του Καλοχωρίου παρέμεινε στους δέκα τρεις βαθμούς.

Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ζήσης Γκανάτσιος με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ κέρδισε τον πορτιέρο του Καλοχωρίου, Δήμο κι έβαλε το Χειμάδι μπροστά στο σκορ.

Επτά λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με σκόρερ τον Γιώργο Νούσιο, μετά από ωραία συνεργασία των Βλαχογιάννη και Λίταινα στην αντίπαλη περιοχή.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, το σύνολο του Θανάση Τζιγκούρα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, καθώς ο Αντώνης Λίταινας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με σουτ από θέση βολής και τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της Αναγέννησης για τρίτη φορά…

Το μόνο που κατάφερε στο υπόλοιπο του αγώνα η ομάδα του Γιώργου Χατζή, ήταν να μειώσει σε 3 – 1 στο 82ο λεπτό, με αυτό να είναι έτσι και το τελικό σκορ στο μεταξύ τους παιχνίδι για τη 16η αγωνιστική.

Α.Ο. Χειμαδίου (Θανάσης Τζιγκούρας): Νίκου, Παναγιωτίδης, Ζαϊρές (88′ Ράπτης), Δασκαλόπουλος (80′ Δημάκης), Τόπης Π. (84′ Κούρτης), Γκρέτσης, Γκανάτσιος, Τζιούρας, Βλαχογιάννης, Νούσιος Γ. (75′ Κούρτης), Λίταινας (73′ Ράπτης).

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Χατζής): Δήμος, Ντανίκας, Τσιρώνης Α., Μπαλοδήμος, Τσιρώνης Γ. (88′ Μάρκου), Χριστοδούλου, Πλιάτσικας (77′ Γκολέμι), Δούρος, Καραπατσακίδης, Ζαβρής, Μαναός.