Δεύτερη και… εντυπωσιακή νίκη!

Ο Παναγροτικός Νίκαιας πέτυχε τη 2η του νίκη σε 3 ματς, επικρατώντας αυτή τη φορά εντός έδρας του Τοξότη Λάρισας με 4 – 1.

img_2635

Οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης έτσι έφτασαν συνολικά τους έξι βαθμούς στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΠΣ Λάρισας και βρίσκονται στην 4η θέση με 6 βαθμούς. Από την άλλη ο Τοξότης Λάρισας δεν έχει καταφέρει να πάρει μέχρι στιγμής κάποιον βαθμό.

img_2647

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν το ιδανικό ξεκίνημα στο ματς, πετυχαίνοντας ένα πολύ γρήγορο γκολ. Συγκεκριμένα μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Καραφερίας «άνοιξε» το σκορ για τον Παναγροτικό Νίκαιας.

img_2648

img_2669

Όμως λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αντιδράσουν και να φέρουν το ματς στα ίσα. Ο Νταναβάρας από κοντά νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ισοφάρισε σε 1 – 1 στο 42ο λεπτό.

img_2652

img_2665

Στην επανάληψη ο Λέανδρος Γκατζούλης στο 66′ έδωσε το προβάδισμα και πάλι στην Νίκαια, ενώ διαφορά δύο τερμάτων στην Νίκαια έδωσε ο Νικοιγάννης στο 70΄. Το τελικό 4 – 1 διαμόρφωσε ο Λέανδρος Γκατζούλης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση στο 77΄.

img_2654 img_2655

Παναγροτικός Νίκαιας (Παύλος Ψαθάς): Γρηγορίου, Γεωργόπουλος, Ψαρούλης, Χονδρονάσιος, Πανδρεμένος (70′ Τσούλκας), Κυρίτσης, Νικογιάννης (76′ Ξιώνης), Ανδρεόπουλος, Γκατζούλης, Καραφέριας, Γελαλής (67′ Μίχος).

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Μπρούτσος, Μπουρουτζήκας, Αργύρης, Πλατσάς, Παπαδημητρίου, Κίτσιος, Τάκε, Τσέλα, Ζαχαράκης, Νταναβάρας, Κωστομητσόπουλος.

Καραγιάννης, Γκαρέλης, Παπαγιαννόπουλος.