Δεύτερη νίκη από ημίχρονο για το Βλαχογιάννι

Τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας σημείωσε η Δόξα Βλαχογιαννίου απέναντι στον Τύρναβο με 2 – 0.

Το σύνολο του Νίκου Φακίτσα κατάφερε με δύο γκολ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης να ξεπεράσει το εμπόδιο του Τυρνάβου κι έτσι έφθασε τους έξι βαθμούς, με την ομάδα των Νίκου Παπανικολάου και Νίκου Σακελλαρίου να παραμένει στους δέκα πόντους στο πίνακα της βαθμολογίας.

Μόλις στο 12′ ο Αθανασούλης έκανε το 1 – 0 για τη Δόξα, ενώ εννέα λεπτά μετά, ο Γιώργος Αλεξίου ήταν αυτή τη φορά που βρήκε δίχτυα και πέτυχε το 2 – 0 με αυτό να είναι και το τελικό σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο του αγώνα.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Παπαϊωάννου, Τσούντζουρας, Δραγατζίκης, Αθανασούλης, Μητούλας, Χριστοδούλου, Γκουρομπίνος (72′ Μάρκου), Κοντοθανάσης, Τσανάς (86′ Ιγγλέζος), Μπαντής, Αλεξίου (89′ Βίδρας).

Τύρναβος 2005 (Νίκος Παπανικολάου – Νίκος Σακελλαρίου): Χαλκιάς, Καρράς (46′ Δασκαλόπουλος), Γανός, Κουτσοκέρας, Αυλογιάρης, Μπακαρός, Κατσαρός – Βέρρος (46′ Νταναβάρας), Πατσιωτός, Λόζος (64′ Κοκόμπελης), Τσούτσας (57′ Ντουνούδης), Καραλής.