Δεύτερη νίκη για τον Σ.Σ. Ραψάνης!

Τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας πανηγύρισε ο Σ.Σ. Ραψάνης, όπου επικράτησε του Χειμάρρου Μαρμαρίνης με σκορ 2 – 0!

Η ομάδα του Δημήτρη Γκαραγκούνη μετά τη νίκη της 2ης αγωνιστικής απέναντι στα Δένδρα, σημείωσε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα με 2 – 0 απέναντι στη Μαρμαρίνη.

Έτσι, το σύνολο του Δημήτρη Γκαραγκούνη έφθασε τους επτά βαθμούς και συνεχίζει τη προσπάθεια του στο πρωτάθλημα, ενώ η ομάδα του Γιάννη Μπουρνάκα έμεινε στους εννέα βαθμούς.

Στο 18ο λεπτό ο Λάμπρος Λιάμης με κεφαλιά και δεύτερη προσπάθεια από σέντρα του Βασίλη Δελητζάνη «άνοιξε» το σκορ για τον Σ.Σ. Ραψάνης.

Στην επανάληψη και στο 75ολεπτό, ο Γιώργος Γκαραγκούνης αξιοποίησε την εκτέλεση κόρνερ του Δημήτρη Κουτσιμανή και διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Από πλευράς Χειμάρρου Μαρμαρίνης, οι Βουγλάνης, Λιόλιος, Φαρμάκαης, Καναβός και Νικολούδης είχαν σημαντικές ευκαιρίες, όμως το 2 – 0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Γκαραγκούνης Δ., Ιωάννου, Δελητζάνης, Μακεδόνας, Καλαϊτζής, Βουλάγκας, Γκαραγκούνης Γ., Λιάμης, Δούρος, Κουτσιμανής, Παρίσης (62′ Μαντής).

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Παλτινιώτης, Γκέκας, Βλάχος, Λιόλιος, Μακρής, Κωσταρέλλος, Νταϊλιάνι, Χατζηβασιλείου, Κυμπούρης, Φαρμάκης, Βουγλάνης.

Αγωνίστηκαν και οι: Μπατσίλας, Καναβός, Νάστος, Νικολούδης.