Δεύτερη νίκη και πάλι στην έδρα του!

Όπως στη πρεμιέρα απέναντι στην Αιγάνη, έτσι και στη 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’1 ΕΠΣ Λάρισας απέναντι στον Φιλοκτήτη Μελιβοίας ο Κεραυνός Δένδρων κέρδισε στο «σπίτι» του!

Με το εμφατικό σκορ (4 – 2) ο Κεραυνός Δένδρων πανηγύρισε τη δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα και η ομάδα του Μίλτου Ταυλαρίδη έφθασε τους έξι βαθμούς.

Στον αντίποδα, το συγκρότημα του Νίκου Παπανικολάου που είχε αρκετές απουσίες παικτών λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και έμεινε στον ένα βαθμό.

Στο 34ο λεπτό ο Βόραδας με σουτ από θέση βολής έβαλε τον Κεραυνό Δένδρων μπροστά στο σκορ, ενώ ο Άρης Καπετάνιος είχε άμεση απάντηση αφού ένα λεπτό μετά πέτυχε το 1 – 1.

Στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Γκάτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 2 – 1 και ο Βόραδας σκόραρε ξανά για τους γηπεδούχους στο 66′ σημειώνοντας έτσι το 3 – 1.

Τρία λεπτά μετά, ήρθε η μείωση του σκορ και το 3 – 2 για τον Φιλοκτήτη με τον Πασιά με σουτ από θέση βολής, ενώ στο φινάλε του αγώνα ο Τασλακίδης πέτυχε το τέταρτο γκολ για το σύνολο του Μίλτου Ταυλαρίδη και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Τασιούλας, Κωστάκης, Κουσάνας, Καλέσης Απ., Σκριάπας, Γκάτης, Κουτούκας (60′ Τσούτσος), Τασλακίδης (87′ Καλέσης Αχ.), Βόραδας, Καλούπας (70′ Σερδένης).

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Μαλλιάρας, Πασιάς, Παπαρίζος Μ., Παπαρίζος Ρ. (70′ Χαρατσής), Κουβαράς, Γκουντάρας, Λαδάς, Καπετάνιος, Βάνης, Καψάλης Π., Ντούμος (70′ Καψάλης Γ.).