Δεύτερη νίκη με τεσσάρα για τον Ιπποκράτη!

Τη δεύτερη συνεχόμενη και πρώτη εντός έδρας νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε χθες το απόγευμα ο Ιπποκράτης, όπου επικράτησε στο γήπεδο του το Ζάππειο για τη 2η αγωνιστική τον 1ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ.

Με αυτό τον τρόπο, το σύνολο του Θανάση Κολονιώτη έφθασε τους έξι πόντους και συγκατοικεί στη πρώτη θέση με Υπέρεια και Προμηθέα, ενώ από την άλλη, το συγκρότημα του Γιώργου Κόντη δεν έχει ακόμη βαθμό…

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης ο Περικλής Γκόλαντας «άνοιξε» το σκορ, ενώ ο Ρενάτο Φραχόλι έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων στο 27ο λεπτό με ιδανικό τελείωμα.

Μάλιστα, λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, ο Ιπποκράτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με σκόρερ και πάλι τον Ρενάτο Φραχόλι, όπου πέτυχε παράλληλα και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Στην επανάληψη τώρα το Ζάππειο μπήκε ξανά στο παιχνίδι, καθώς με σκόρερ τους Παπανικολάου και Τσιγάρα μείωσε σε 3 – 2.

Ωστόσο, η ομάδα του Θανάση Κολονιώτη κράτησε το υπέρ της σκορ μέχρι το τέλος και μάλιστα πέτυχε και τέταρτο τέρμα με τον Τσιρογιάννη προς το τέλος της συνάντησης, με το 4 – 2 να είναι και το τελικό σκορ.

Ιπποκράτης (Θανάσης Κολονιώτης): Ευαγγελόπουλος, Μονάντερος, Κατσαφλιάκας, Παπαδημητρίου, Φραχόλι Ο., Τσουμάνης, Μπούζος (87΄Κλιάφας), Μπλάνας, Φραχόλι Ρ. (85΄Φώλλιας), Γκόλαντας (56΄Τσιρογιάννης), Δημόπουλος (64΄Δημόπουλος).

Ζάππειο (Γιώργος Κόντης): Γκατζανάς, Αθανασίου, Ζαχαριάς, Παυλίδης, Μπάρκας, Καλόγηρος, Φωτίου, Τζίκας, Τσιγάρας, Παπανικολάου, Χουσενάι.