Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για το Συκούριο!

Τη δεύτερη διαδοχική και παράλληλα σπουδαία εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου πανηγύρισε ο Κίσσαβος Συκουρίου απέναντι στον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης με σκορ, 1 – 4!

Η ομάδα του Αποστόλη Τσιανάκα μετά την εντός έδρας νίκη απέναντι στη Βερδικούσια τη περασμένη αγωνιστική πήρε μία πολύτιμη νίκη στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης απέναντι στον Πανιώνιο που είχε ανοδική πορεία το τελευταίο διάστημα.

Με αυτή τη νίκη, η ομάδα του Αποστόλη Τσιανάκα έφθασε τους είκοσι τέσσερις βαθμούς και την ενδέκατη θέση στη βαθμολογία, ενώ το σύνολο των Κώστα Κουτσούκη – Γιάννη Κυρμιτζόγλου παρά την ήττα έμεινε ψηλά στη βαθμολογία και την έκτη θέση έχοντας τριάντα δύο βαθμούς.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Αλέξανδρος Κάτσας έκανε τη σέντρα και με κεφαλιά ο Αλέκος Ριζούλης ευτύχησε να βάλει τους «κιτρινόμαυρους» μπροστά στο σκορ.

Στο 13ο λεπτό ο Κίσσαβος Συκουρίου έκανε δύο τα τέρματα του με το σουτ του Κωνσταντίνου Τζιούρα από κάθετη πάσα του Αλέκου Ριζούλη, ενώ στο 30′ η μπάλα από το σουτ του Κωνσταντίνου Βελή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Στο 38ο λεπτό ο Πανιώνιος μείωσε σε 1 – 2 με σκόρερ τον Παναγιώτη Παϊτέρη με σουτ από θέση βολής, ενώ στο 55ο λεπτό ήρθε η σειρά του Κωνσταντίνου Τζιούρα να σκοράρει για το 1 – 3 με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ.

Ο Αλέξανδρος Κάτσας διεύρυνε το σκορ σε 1 – 4 στο 77ο λεπτό κι έτσι αυτό ήταν το τελικό σκορ στο παιχνίδι των δύο ομάδων στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Γιάννης Κυρμιτζόγλου – Κώστας Κουτσούκης): Κίτσας Ι., Στρατής, Βασιλείου, Κοτρώτσιος, Κανής, Σκέντζας Χρ., Χαν, Παϊτέρης, Κίτσας Π., Ιορδανίδης, Σκέντζας Χρ.

Κίσσαβος Συκουρίου (Αποστόλης Τσιανάκας): Πατούνας, Βαρσάμης, Γκρέτσης, Γκανάτσιος, Τόπης, Ζαϊρές, Ζιώγας (65′ Λανάρας), Ριζούλης (85′ Ράπτης Δ.), Τζιούρας, Κάτσας (85′ Μέρκου), Βελής (75′ Δημάκης).