Δεύτερη τριάρα και πλησιάζει…

Με τρία τέρματα ξεπέρασε το εμπόδιο της Δόξας Βλαχογιαννίου η Λάρισα 2012, στο μεταξύ τους παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Ραχούλας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΛ!

Αυτή, ήταν και η δεύτερη νίκη για το συγκρότημα του Θοδωρή Στεργιάδη μετά από αυτή κόντρα στον Δαμασιακό, με την ομάδα να φθάνει τους έξι βαθμούς και να μένει μόλις τρεις βαθμούς πίσω από τη πρώτη θέση. Από την άλλη, η ομάδα του Νίκου Φακίτσα βρίσκεται στην ουρά της βαθμολογίας δίχως να έχει βαθμό.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό η Λάρισα 2012 «άνοιξε» το σκορ. Ο Χρήστος Σελήνης εκτέλεσε κόρνερ και με ψύχραιμο πλασέ ο Βασίλης Φλώρος κέρδισε τον Βλιώρα κι έκανε το 1 – 0.

Είκοσι λεπτά αργότερα, η ομάδα του Θοδωρή Στεργιάδη πέτυχε το 2 – 0 με το όμορφο πλασέ του Κώστα Τσιάκου, ενώ στο 83ο λεπτό μετά από ωραία ατομική ενέργεια και πάσα του Αντώνη Βούζα, ο Παναγιώτης Κίτσιος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι στο 48ο λεπτό του αγώνα είχαν και δοκάρι με τη κεφαλιά του Παναγιώτη Φλώρου ύστερα από ενέργεια του Αντώνη Βούζα, όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βλαχογιαννίου.

Για τους φιλοξενούμενους, οι Μπαντής, Σωκράτης Φακίτσας και Θανασούλης απείλησαν, όμως οι ευκαιρίες τους χάθηκαν κι έτσι η Λάρισα 2012 πήρε μία σχετικά εύκολη νίκη στη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος!

Τέλος, οι άνθρωποι της Λάρισας 2012 εύχονται περαστικά και ταχεία ανάρρωση στον ποδοσφαιριστή της ομάδας, Δημήτρη Μανακούσιο, όπου τραυματίστηκε σοβαρά σε προπόνηση στα μέσα της εβδομάδας και θα λείψει από τα κοινά του λαρισινού συλλόγου για αρκετό καιρό.

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Μπρέλλας, Φλώρος Βασ., Φλώρος Παν. (80′ Μανακούσιος), Φλώρος Βαλ., Μολάς, Κίτσιος Π., Κίτσιος Δ., Βούζας, Δαλαμπύρας (63′ Καραλής), Τσιάκος, Σελήνης (70′ Κριεμάδης).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Βλιώρας, Μητούλας, Μωϋσίδης, Μάρκου, Πασιός, Αθανασούλης, Γκουρομπίνος (82′ Γεωργούλης), Γκάμπας (62′ Μπουζούκας Λ.), Φακίτσας Σ., Μπαντής, Θανασούλης (82′ Μπουζούκας Θ.).