Δημιουργεί σερί ο Δωτιέας

Ο Δωτιέας Αγιάς έκανε το «2×2» στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Λάρισας, επικρατώντας εντός έδρας με 1 – 0 της Δόξας Αργυροπουλίου.

Οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης έτσι παρέμειναν στη 2η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, έχοντας μαζέψει 27 βαθμούς με τη διαφορά από τον 1ο Αχιλλέα να είναι στους 6. Από την άλλη το Αργυροπούλι βρίσκεται στην 7η θέση με 20 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι «ευτύχησαν» να προηγηθούν με τον… συνήθη «ύποπτο» Γιώργο Τσατσαλίδη. Ο οποίος με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου στο παιχνίδι με σουτ από πλεονεκτική θέση, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα «ανοίγοντας» το σκορ.

Μάλιστα το πρώτο μέρος του αγώνα ολοκληρώθηκε με τους ποδοσφαιριστές να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με αυτό το 1 – 0 υπέρ του Δωτιέα. Ο οποίος έδειχνε να μην ανησυχεί στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο λίγο έλειψε να χάσει τη νίκη προς το τέλος του ματς.

Όταν στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γιώργος Χατζής για το Αργυροπούλι, σούταρε έξω από τη περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Αλέξης Τσούτσας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ χάνοντας σπουδαία ευκαιρία να ισορροπήσει. Με το 1 – 0 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Δωτιέας Αγιάς (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Φαρμάκας, Ντελής, Τσακάλι, Φιλιππούλης, Γούτος Ευάγγ., Νάτσης (46′ Γιαννακός), Ντακούλας, Μπόντε, Τσατσαλίδης (85′ Ραμάι), Γούτος Ν., Χαλάτσης (65′ Χονδροδήμος).

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Παπανικολάου): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Καράς, Μάρκου, Χαρισούλης (75′ Κούλπας), Χατζής, Σχοινάς, Ριζούλης, Ζάχος, Τσούτσας, Σιαμαντούρας (46′ Κόκορας).