Διατήρησε το αήττητο (pics)

Μία ακόμα νίκη πρόσθεσε ο Α.Ο.Σουφλαρίων όπου στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β ΕΣΚΑΘ επιβλήθηκε των Ίκαρων Νεάπολης. Έτσι σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα αποτελέσματα του ομίλου έμεινε μόνος στην πρώτη θέση με 8 βαθμούς διατηρώντας το αήττητο σερί.
AOS 2
Το παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό του Αγίου Θωμά ξεκίνησε νωθρά και για τις δύο ομάδες οι οποίες μπήκαν αγχωμένα με αποτέλεσμα να είναι αναποτελεσματικές και το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει με σκορ 6-10. Από εκεί και έπειτα οι παίχτες ζεστάθηκαν και άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό με τα Σουφλάρια να διατηρούν το προβάδισμα,καθώς κυριαρχούσαν κοντά στο καλάθι, και το ημίχρονο να κλείνει 15-22. Στην επανάληψη οι παίχτες του Ίκαρου έκαναν μία φιλότιμη προσπάθεια να ισορροπήσουν το ματς και το κατάφεραν στο τέλος της 3ης περιόδου όπου πλησίασαν στο -7 αλλά τα πολλά λάθη καθ’όλη την διάρκεια της αναμέτρησης δεν τους επέτρεψαν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω. Έτσι στο 4ο δεκάλεπτο τα Σουφλάρια αυξάνοντας την απόδοσή τους και θέλοντας να τελειώσουν το ματς, με ένα μικρό σερί πήραν μια απόσταση ασφαλείας και ουσιαστικά κλείδωσαν την νίκη. Πλέον αντιμετωπίζουν την επόμενη αγωνιστική την ομάδα του Γ.Σ Βόλου όπου με νίκη θα κλείσουν με τον καλύτερο τρόπο το 2013.