Διατηρεί τις ελπίδες του ο Αμπελωνιακός

Τις πιθανότητές που έχει για άνοδο στην Α΄κατηγορία θα διεκδικήσει τις τελευταίες δύο αγωνιστικές ο Αμπελωνιακός μετά και την νίκη με 1 – 2 επί του Ατρομήτου Αγίων Αναργύρων.

Έτσι οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης, έφτασαν συνολικά τους 55 βαθμούς στο πρωτάθλημα και την 6η θέση, την ώρα που τα Βούναινα στην 3η θέση που οδηγεί στην άνοδο έχουν 58. Από την άλλη οι Άγιοι Ανάργυροι χρειάζονται επειγώντος βαθμούς καθώς έχουν 38 και είναι στην 13η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που δημιούργησαν την πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι. Ήταν το 34ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Πάρης Μπόντε δοκίμασε το πόδι του, όμως είδε τη μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό όμως ο ίδιος παίκτης δεν αστόχησε ξανά. Καθώς βρέθηκε σε πολύ καλύτερη θέση από ότι προηγουμένως και με όμορφο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0 – 1 για την ομάδα του.

Ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό του αγώνα, ο Στέλιος Τσινούδης με σουτ από πλεονεκτική θέση νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Όμως δύο λεπτά αργότερα ο Αμπελωνιακός απάντησε. Κόρνερ του Γιώργου Τσετιροκλή κεφαλιά ο Μάρκος Κωτούλας και το 1 – 2 ήταν γεγονός. Μάλιστα τίποτα δεν άλλαξε στη συνέχεια με το 1 – 2 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Παυλόπουλος, Πλιάγκας (70′ λ.τ. Τίκας), Τσιφλίζογλου, Παναγιώτου, Γκούγκλας (48′ Τσινούδης), Μούμος, Ευαγγέλου, Μπακαρτζής, Αμαρλαριώτης Αθ., Κουμπούρας, Βίλλης (41′ Κατσογιάννης).

Αμπελωνιακός (Γιάννης Παπαδημητρίου): Βραζιτίκος, Πατρίκου (59′ Κόκκινος), Κωτούλας, Αλεξόπουλος, Παυλίδης, Δαλακώνης, Ψύρρας, Βούκιας (79′ Μεσημέρης), Ιωαννίδης, Τσετιροκλής, Μπόντε (89′ Αποστόλου).