Δια πυρός… Πυργετός!

Ο Πυργετός κατάφερε να πανηγυρίσει μία δύσκολη, αλλά σημαντική νίκη, επικρατώντας εντός έδρας της Ελάφου Αγιάς με 2 – 1.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν πρώτοι να παραβιάσουν την αντίπαλη εστία και σε ένα καίριο χρονικά σημείο της αναμέτρησης. Στο 45+3′ ο Βάρσος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0, σε μία φάση που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για την απόφαση αυτή να δοθεί πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Έλαφος Αγιάς αντέδρασε. Και στο 55ο λεπτό του παιχνιδιού, μετά από σέντρα του Δέλλα, άθελά του αμυντικός των γηπεδούχων στη προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του με το 1 – 1 να είναι γεγονός.

Όμως ο Πυργετός είχε και πάλι την «λύση». Και με τη συμπλήρωση εβδομήντα λεπτών αγώνα, ο Ρακίρι με σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και διαμόρφωσε το τελικό 2 – 1, δίνοντας ταυτόχρονα και τη νίκη στην ομάδα του.

Τέλος, η Έλαφος Αγιάς έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Βασιλού στο σημερινό παιχνίδι, ενώ ευχαριστεί θερμά τη διοίκηση του Πυργετού για την άψογη φιλοξενία.

Πυργετός 2016 (Γιάννης Μπάγκας): Πετρωτός, Δήμου (65′ Παπαγεωργίου), Κούμε, Ριζάκης, Καμάμι, Τσάκε, Ρακίρι, Ζάχος, Βάρσος, Ρακίρι, Πουρλιώτης.

Έλαφος Αγιάς (Μανώλης Καρανικόλας): Νίκου, Αναγνώστου Σ., Παπάζογλου, Καρανικόλας, Ντάρης, Τσατσανάκος Δ. (75′ Στάτος), Φλώρος, Δέλλας, Κούκος (20′ λ.τ. Μάνδαλος), Σφέτσος, Τσαντζάλης (85′ Τζίκας Γ.).