Δια πυρός το Καλοχώρι!

Σε μία σημαντική εκτός έδρας νίκη προχώρησε η Αναγέννηση Καλοχωρίου, επικρατώντας εκτός έδρας της Αστραπής Νέας Πολιτείας με 0 – 1.

Μετά από αυτή τη νίκη το Καλοχώρι έφτασε συνολικά τους 9 βαθμούς και ισοβαθμεί με 9 βαθμούς στην 10η θέση, μαζί με τον Σμόλικα Φαλάνης και τη Λάρισα 2012. Η Νέα Πολιτεία αγνοεί ακόμα τη νίκη στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στη τελευταία θέση με 2 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία έχοντας κάποιες χαμένες ευκαιρίες με τους Κυριάκο και Γερακίνη. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι αποδείχτηκαν πιο ουσιαστικοί καταφέρνοντας να πάρουν το ματς.

Συγκεκριμένα στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Κώστας Νεστορίδης δεν δίστασε να δοκιμάσει το πόδι του και αποδείχτηκε πως έπραξε καλώς, καθώς νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, διαμορφώνοντας το τελικό 0 – 1 για την ομάδα του.

Οι άνθρωποι του Καλοχωρίου διαμαρτύρονται για μία περίπτωση πέναλτι στο 80ο λεπτό που δεν δόθηκε σε μαρκάρισμα πάνω στον Τσιαντούλη και ο κ. Τζήλος έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι.

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Θοδωρής Στεργιάδης): Παπαδημηρίου, Γιαγιάκος, Παπαμάνος, Αλεξανδρής, Ζαφειρούλης (70′ Παυλόπουλος), Κολιοφούτης, Βενέτης, Μπατζέλας (55′ Καλτσάς), Κυριάκος, Βαλατσός, Γερακίνης (78′ Ρούσσας).

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Βασίλης Ταχτιντής): Μαρδάνης, Λιούσκας, Κόκκοβας, Νεστορίδης, Έξαρχος, Σπυρόπουλος, Βράκας (46′ Σαΐτης), Δάκτυλας (80′ Μάρκου), Τσιαντούλης, Τσιάτας (60′ Τσεκούρας), Μπούνα.