Διευρύνει το σερί ο Ροδιακός!

Ο Ροδιακός του Νίκου Αλεξούλη συνεχίζει το πολύ καλό σερί που έχει δημιουργήσει, αυτή τη φορά περνώντας από την έδρα της Θύελλας Μεγάλου Ελευθεροχωρίου με 0 – 4.

Η Ροδιά έτσι έφτασε τις πέντε σερί νίκες στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, ενώ έχει να ηττηθεί στο πρωτάθλημα από την 7η αγωνιστική! Στο ματς τώρα, οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 35′, όταν ο ο Γωγάκος έβγαλε όμορφα για τον Τόρη και αυτός με πλασέ έκανε το 0 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους τους. Στο 53′ ο Δημήτρης Γωγάκος με πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Για να έρθει έξι λεπτά αργότερα με κεφαλιά ο Μανδραβέλης, μετά από σέντρα του Φετάου, να «κλειδώσει» τη νίκη της ομάδας του κάνοντας το 0 – 3. Τον επίλογο της αναμέτρησης «έγραψε» ο Τόρης ο οποίος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0 – 4.

Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου (Στέφανος Μπόρας): Γιαννακός, Γραμμένος Χρ., Κοτολόσης Ν., Χατζής Γ., Δαλώσης, Γκουντούνας, Βαλιάκος, Γεωργάκης, Γραμμένος Κ., Ξεφτέρης, Λυμπίκης Αθ.

Ροδιακός (Νίκος Αλεξούλης): Κούρτης, Βιντσάνι (32′ λ.τ. Φετάου), Κουσάνας, Τσιρόπουλος (57′ Πατρίκου), Χαστάς, Πετρίκης, Τόρης, Μπαλκουράς, Τσιόγκας (73′ Δεμερτζής), Μανδραβέλης, Γωγάκος.