«Διπλασίασε» τις νίκες του και ατενίζει με αισιοδοξία το μέλλον ο Όλυμπος Καρυάς!

Με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο ο Όλυμπος Καρυάς έκαμψε την αντίσταση της Θύελλας Μεγάλου Ελευθεροχωρίου στο πλαίσιο της 11ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα της Καρυάς με το «τρίποντο» αυτό έφτασε τους 13 βαθμούς παραμένοντας όμως στην 9η θέση μαζί με το Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση, μειώνοντας παράλληλα τη διαφορά από την 6η θέση.

Το σκορ άνοιξε στο 25ο λεπτό ο νεοαποκτηθείς Σάκης Δάσσιος με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι, ενώ ο Χάμος έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Όλυμπος δεν… κατέβασε ταχύτητα και στο 65′ ο Θωμάς Δάσσιος πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα πριν σκοράρει για το 3 – 0.

Το τελικό 4 – 0 διαμόρφωσε ο Κωνσταντίνος Καβαρατζής με πέναλτι στο 80ο λεπτό, πετυχαίνοντας έτσι το παρθενικό του γκολ με την ομάδα του Ολύμπου Καρυάς.

Όλυμπος Καρυάς: Καρακώστας, Στεργιούλας, Ντόκος (60′ Αξούγκας (65′ λ.τ. Δάσσιος Γρ.), Δάσσιος Κ., Δάσσιος Ορ., Κουτσογιάννης (75′ Καβαρατζής Ελ.), Δάσσιος Χρ., Καβαρατζής Κ., Χαραλαμπίδης (55′ Δάσσιος Θ.), Χάμος, Δάσσιος Σ.