«Διπλό – ανάσα» στην Ελασσόνα για τα Βούναινα

Πολλή σημαντική νίκη και μάλιστα εκτός έδρας πανηγύρισε η Α.Ε. Βουναίνων, κερδίζοντας με 2 – 0 στην Ελασσόνα τη τοπική ομάδα του ΠΟΕ, παίρνοντας ένα σημαντικό τρίποντο στη προσπάθεια που κάνει για σωτηρία στην Α΄ ΕΠΣ Λάρισας. «Ποδαρικό» με το αριστερό έκανε στον πάγκο του ΠΟΕ, ο Γιώργος Καμάκας.

Νίκη – «ανάσα» πανηγύρισε στην Ελασσόνα η ομάδα των Βουναίνων που επικράτησε με 2 – 0, φτάνοντας τους 15 βαθμούς και την 13η θέση της βαθμολογίας της Α΄ΕΠΣ Λάρισας, βάζοντας από κάτω της, το Βλαχογιάννι και τον Φαλανιακό. Στον αντίποδα, η ομάδα του ΠΟΕ, στον πάγκο του οποίου έκανε ντεμπούτο ο Γιώργος Καμάκας, έμεινε στους 23 βαθμούς και την 7η θέση.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πήραν «κεφάλι» στο σκορ, χάρις στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σάββα Χατζηλιάδη στο 55ο λεπτό, ενώ έκαναν δύο τα τέρματά τους στο 89ο λεπτό με τον Φώτη Μερτζανίδη με πλασέ μετά από ωραία ατομική ενέργεια και αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα του ΠΟΕ.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο ΠΟΕ ολοκλήρωσε με δέκα παίκτες το σημερινό παιχνίδι, μιας και αποβλήθηκε από τον κ. Βλιώρα ο Μηνάς και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια στο 72ο λεπτό.

Α.Ε. Βούναινα (Θοδωρής Εμμανουήλ): Κουκουφίκης, Χατζηλιάδης Γ., Ξαφάρας, Κατσιώτης, Καρέντζος, Χριστοδούλου, Μερτζανίδης Ηλ., Τσανάς, Ραπτόπουλος (80′ Γιουρούκης), Νταναβάρας (70′ Μερτζανίδης Φ.), Χατζηλιάδης Σ.