«Διπλό» ανόδου με δράστη τον Φούκη

«Διπλό» ανόδου πήρε η Δόξα Ομορφοχωρίου στο Στόμιο επί του τοπικού Θερμαϊκού με το φτωχό πλην όμως πάντα τίμιο, 1 – 0, περιπλέκοντας τα ήδη μπλεγμένα… πράματα στον 3ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Φούκης. Απευθείας εκτέλεση φάουλ με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα από τα 35 και πλέον μέτρα, ο Βασίλης Κύρκος. Απέκρουσε ασθενώς ο κίπερ του Στομίου και στην επαναφορά ο Φούκης με πλασέ, άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενουμένους.

Πριν από το ημίχρονο και στο 40ο λεπτό ο Κώστας Τζήμουλας με σουτ του, έστειλε την μπάλα να γλείψει» το κάθετο δοκάρι οτυ Φωτίου, για να οδηγηθούν με το 0 – 1 οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στην επανάληψη και στο 63′ ο Τζαλαμπύρας του Ομορφοχωρίου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα, με τους γηπεδούχους να μην εκμεταλλεύονται την αριθμητική τους υπεροχή για την υπόλοιπη μισή ώρα του αγώνα, με το 1 – 0 να παραμένει υπέρ του Ομορφοχωρίου έως και το φινάλε.

Τέλος, οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Γιάννης Θεοδώρου. Μάλιστα, ο Θερμαϊκός Στομίου εκφράζει πολλά παράπονα από τη πρώτη βοηθό του αγώνα κ. Ραμάι.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Οικονόμου Χρ., Μυλωνάς, Καρέτζος, Ταπατάς, Τοπάλης, Οικονόμου Ρ. (70′ Χατζηλιώντας), Βλούχος, Πολύζος (46′ Ξαφάρας), Τσιάρας Ι., Γρηγορίου (80′ Λιάκος), Θεοδώρου.

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Ματούλας, Τσιόγκας, Κωσταρέλλος Μ., Κύρκος, Μπουτακίδης Δ., Ροδίτης, Καψάλης, Τζαλαμπύρας, Φούκης (80′ Γεωργαντάς), Δαρδιώτης (50′ Μπατζογιάννης), Τζήμουλας.