«Διπλό» ανόδου στους Γόννους, το Χειμάδι

Μετά το Όλυμπο Αιγάνης, ο Α.Ο. Χειμαδίου κέρδισε και τον Όλυμπο Γόννων με το ίδιο ακριβώς σκορ. 3 – 1. Έτσι, η ομάδα του Χειμαδίου μπήκε πλέον δυνατά στην εξίσωση της ανόδου στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας μιας και με τους 13 βαθμούς βρίσκεται πλέον στην 2η θέση που οδηγεί στην… άνοδο.

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα του Χειμαδίου ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση με τους Όλυμπο Αιγάνης, Όλυμπο Γόννων και Σ.Σ. Ραψάνης, βρισκόμενη παράλληλα στο -6 από την κορυφή.

Στο 19′ μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Ζήσης Γκανάτσιος, ο Βλαχογιάννης με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά πέτυχε το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους με το σκορ αυτό πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 47′ σε αντεπίθση του Χειμαδίου, ο Βλαχογιάννης έβγαλε στον Τζιούρα που πρόλαβε τον κίπερ στην έξοδο και με πλασέ έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Χειμαδίου. Ενώ με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα και μετά από εκτέλεση φάουλ και πάλι του Ζήση Γκανάτσιου και λάθος εκτίμηση του κίπερ των Γόννων, το σκορ έγινε 0 – 3.

Το τελικό 1 – 3 διαμόρφωσαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι στο 88′

Α.Ο. Χειμαδίου: Νίκου, Παναγιωτίδης, Γκρέτσης (Δημάκης) Γκανάτσιος, Τόπης, Τζιούρας, Ζαϊρές, Βλαχογιάννης, Λανάρας, Λιόγκας, Καρανίκας (Γκόλαντας).