«Διπλό» από ημίχρονο για τον Δολιχιακό!

Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε σήμερα το απόγευμα ο Δολιχιακός, όπου επικράτησε εκτός έδρας του Ευαγγελισμού με 4 – 2 για τη 2η στροφή του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Έτσι, η ομάδα του Κώστα Τριανταφύλλι έφθασε τους έξι βαθμούς και βρίσκεται στη κορυφή της βαθμολογίας παρέα με το Αβέρωφ, ενώ από την άλλη, το σύνολο του Χρήστου Κώτελη δεν έχει ακόμη βαθμό.

Στο 10ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης ο Δολιχιακός κέρδισε πέναλτι με τον Πουρσανίδη και ο Μαρογιάννης πέτυχε το 0 – 1 από την άσπρη βούλα. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Θανάσης Τζήκας με δικό του σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε δύο τα τέρματα για τον Δολιχιακό, ενώ στο 41ο λεπτό ο Κώστας Σουγλής ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 με πλασέ από θέση βολής.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 65ο λεπτό, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1 – 3 με το πλασέ του Θανάση Ράντζα, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Δολιχιακός πέτυχε και τέταρτο τέρμα με σκόρερ και πάλι τον Κώστα Σουγλή.

Το μόνο που κατάφερε ο Ευαγγελισμός στο υπόλοιπο του αγώνα ήταν να μειώσει σε 2 – 4 με τον Τόλιο όπου ήταν και το τελικό σκορ, ενώ στο 73ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι, καθώς ο Αμήτσιας με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κατοντικίδη.

Η διοίκηση και οι ποδοσφαιριστές του Δολιχιακού εύχονται συλλυπητήρια στον Κώστα Τριανταφύλλι για τον χαμό του πουλυαγαπημένου του παππού.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κώτυλης): Χανανάς, Βαλατσός, Καζάκης, Κώτελης Γ., Ράντζας Αθ., Μητούλας (46′ Τόλιος), Ράντζας Κ. (80′ Παπαευθυμίουω), Τσάτσος, Κώτελης Ι., Ρεγκέ (70′ Μουταφίδης), Αμήτσιας (75′ Φάκας).

Δολιχιακός (Κώστας Τριανταφύλλι): Κατοντικίδης, Λαζαρίδης, Μαρογιάννης, Κατσιαμήτας (75′ Γκόγκος Γ.), Παπακωνσταντίνου Β. (70′ Τζήκας Μ.), Καντολάρι, Πουρσανίδης (65′ Τεγούσης), Τσέλιος, Σουγλής Κ., Μπόλης (55′ Μαντζάρας), Τζήκας Αθ.