«Διπλό» από ημίχρονο για τους Γόννους

Με τους τρεις βαθμούς από την έδρα του Καλοχωρίου έφυγε ο Όλυμπος Γόννων, μιας και επικράτησε της τοπικής ομάδας με 3 – 1 για την 9η αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Νίκη όπου ήρθε από το πρώτο ημίχρονο πήρε το συγκρότημα του Κώστα Κουτσούκη, όπου και αναρριχήθηκε στη 10η θέση της βαθμολογίας έχοντας δέκα βαθμούς. Από την άλλη, στους έξι βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα έμεινε η ομάδα του Αποστόλη Έξαρχου ύστερα από αυτή την αγωνιστική.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Θέμης Παιδής τροφοδότησε τον Παναγιώτου και ο τελευταίος με σουτ από θέση βολής κέρδισε τον Άλι για το 0 – 1.

Η απάντηση από το Καλοχώρι ήρθε οκτώ λεπτά μετά. Ο Αλέξης Τσιρώνης κέρδισε πέναλτι και την εκτέλεση αυτού ανέλαβε ο αδερφός του, Γιώργος, όπου ήταν εύστοχος και έφερε το ματς στα ίσια.

Βέβαια, λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, οι Γόννοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα με σκόρερ αυτή τη φορά τον Ζάρρα με δυνατό σου από πλεονεκτική θέση.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι δεν έμειναν σε αυτό το σκορ, καθώς ένας πρώην παίκτης του Καλοχωρίου και νυν των Γόννων, Θέμης Παιδής, βρήκε δίχτυα και σκόραρε απέναντι στη πρώην του ομάδα, μετατρέπωντας το σκορ σε 1 – 3, με αυτό να είναι και το τελικό.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Αποστόλης Έξαρχος): Αλί, Στραβέλλα, Βουλάγκας, Κουτούρας, Νούσιος, Τσιρώνης Γ., Λούγκος Γ., Έξαρχος (37′ Μήλιος), Τόπης (60′ Σαΐτης), Τσιρώνης Α., Ζιώγας.

Όλυμπος Γόννων (Κώστας Κουτσούκης): Ζεϊμπέκης, Παναγιώτου (77′ Ζαβρής), Γκουγκουλιάς, Βάνης (46′ Μπαμπαλιούτας), Τσούγιας (77′ Ποντίκας), Βάνης, Τσιντζιλόνης, Γκρίτζιας, Καραδούκας (46′ Καναβούρας), Παιδής, Ζάρρας.