«Διπλό» από ημίχρονο η Α.Ε. Κιλελέρ και 3×3

Το «απόλυτο» σε τρεις αγώνες μετρά η Α.Ε. Κιλελέρ που κέρδισε με 2 – 0 και μέσα στο Μελισσοχώρι τον τοπικό Αστέρα Μελισσοχωρίου σε ένα ματς με νεύρα και ένταση.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Δημήτρη Δανιλούλη έφτασε τους εννέα πόντους και είναι πλέον μόνη τη στη κορυφή της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας έχοντας το απόλυτο των νικών σε τρία παιχνίδια. Από την άλλη, η ομάδα του Αστέρα Μελισσοχωρίου γνώρισε τη πρώτη του ήττα για τη νέα αγωνιστική περίοδο και έμεινε στους τέσσερις βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 45ο λεπτό ο συνήθης ύποπτος, Αλέξης Τζατζάκης. Όλα ξεκίνησαν από τον ωραίο συνδυασμό των Γουρνάρη, Βράκα και Κουσιώρα, με τον τελευταίο να βγάζει με σέντρα στον Αλέξη Τζατζάκη, που με πλασέ στη κίνηση έκανε αυτό το οποίο γνωρίζει καλύτερα. Έστειλε τη μπάλα στα δίχτα του Κουκούτση για το 0 – 1.

Το τελικό 0 – 2 διαμόρφωσε για τους «κιτρινόμαυρους» ο Νίκος Φαρμάκας στο 82ο λεπτό. Ο Αλέξης Τζατζάκης «πέταξε» τη μπάλα στη πλάτη της άμυνας με τον Νίκο Φαρμάκα να προλαβαίνει στην έξοδο του Κουκούτση που «τράκαρε» με αμυντικό, με τον χαρισματικό επιθετικό του Κιλελέρ που είχε περάσει ως αλλαγή είκοσι λεπτά νωρίτερα, προ κενής εστίας να σημαδεύει σωστά, «κλειδώνοντας» τη νίκη για την ομάδα του.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Καραλής (46′ Σδράλης), Γουργιώτης, Καραπέτσας, Αβδουλάς, Χατζής Γ., Νούσιας, Κυριάκος (75′ Λιάγκας), Χαρούλης, Βουτυρίτσας (67′ Χατζής Κ.), Δημόπουλος (46′ Βογιατζής).

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Παπαρσένης, Γουρνάρης, Μίλι, Νεστορίδης, Παλάσκας, Κολοβός, Βράκας (65′ Φαρμάκας), Κουσιώρας (82′ Δούρος), Ζιόμπουρας Απ. (90′ Ζιόμπουρας Αθ.), Παπαδημητρίου, Τζατζάκης (84′ Τζουρτζουκλής).