«Διπλό» από ημίχρονο!

Από το πρώτο ημίχρονο η Ανάβρα κατέκτησε τους τρεις βαθμούς σήμερα το απόγευμα, όπου επικράτησε με 3 – 0 της Δόξας Ομορφοχωρίου εκτός έδρας.

Έτσι, η ομάδα του Γιώργου Λυκοκώστα συνεχίζει στις επιτυχίες φθάνοντας τους είκοσι τέσσερις βαθμούς. Μάλιστα, συνεχίζει στη πρώτη θέση παρέα με τον Πύρρο ύστερα από την 9η αγωνιστική στο φετινό πρωτάθλημα.

Την αρχή έκανε ο Γιάννης Σχοινάς με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ομορφοχωρίου στο 12ο λεπτό, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Γιώργος Καραντώνης με πλασέ έκανε δύο τα τέρματα για την Ανάβρα.

Στο 32ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Αντώνη Γκαραλιάκο με πλασέ ύστερα από τη κάθετη πάσα του Βαγγέλη Αποστόλου.

Ακόμη, στο 47ο λεπτό η Προοδευτική θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλο τέρμα, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άγγελου Κορδαλή, όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ομορφοχωρίου κι έτσι το 0 – 3 έμεινε μέχρι το φινάλε.

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Ξύτσας, Τζιάφος (60′ Μαρκολέφας), Μπούρας, Μαλαχτάρης (75′ Γεννητσεφτσής), Ντόντος, Σχοινάς (70′ Ντελής), Καραντώνης, Γιαννουλέας, Κορδαλής, Γκαραλιάκος, Αποστόλου.