«Διπλό» από το… εικοσάλεπτο!

Ο Αμπελωνιακός πραγματοποιώντας μία επιβλητική εμφάνιση, επικράτησε εκτός έδρας του Ολυμπιακού Αμπελιάς με 1 – 4!

Έτσι συνέχισε τις καλές εμφανίσεις που πραγματοποιεί μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος, φτάνοντας συνολικά τους 35 βαθμούς σε 21 αγώνας και ανέβηκε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ενώ η Αμπελιά είναι στην 5η θέση με 36 βαθμούς.

Το ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους; Κάτι παραπάνω από ιδανικό! Καθώς ευτύχησαν να προηγηθούν με γκολ από τα… «αποδυτήρια»! Συγκεκριμένα μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ψύρρας με κεφαλιά από σέντρα του Γιώργου Τσετιροκλή «άνοιξε» το σκορ.

Πριν καλά καλά προλάβουν να συνέλθουν οι γηπεδούχοι, ο Αμπελωνιακός πέτυχε και δεύτερο τέρμα. Στο 12′, ο Βούκας εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τις κόντρες μέσα στην περιοχή και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Ενώ με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτά αγώνα οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ακόμη ένα γκολ! Ο Ιωαννίδης μετά από όμορφη ατομική ενέργεια, αφού πέρασε και τον Μπράνο προ κενής εστίας έκανε το 0 – 3. Ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Κωτούλας με σουτ στη κίνηση από σέντρα του Τσετιροκλή, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 4.

Το μόνο που κατάφερε ο γηπεδούχος Ολυμπιακός Αμπελιάς ήταν να σημειώσει το γκολ της τιμής, όταν στο 71′ ο Λευτέρης Δενελάβας με σουτ έξω από τη περιοχή, διαμόρφωσε το τελικό 1 – 4.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Λευτέρης Καλογήρου): Μπράνος, Καραγγέλης, Δενελάβας Ν. (5′ Ευθυμιάδης), Τσάνιος, Νιαρίτης Δ., Παναγιωτόπουλος, Σκλαπάνης, Δεμίρης, Λέτσιος, Δημακόπουλος (60′ Νιαρίτης Ν.), Δενελάβας Λ.

Αμπελωνιακός (Γιάννης Παπαδημητρίου): Βραζιτίκος, Μεσημέρης (65′ Αρσένης), Κωτούλας, Αλεξόπουλος, Παυλίδης, Δαλακώνης, Ψύρρας, Κόλα, Ιωαννίδης, Μπόντε (3′ λ.τ. Βούκιας), Τσετιροκλής (80′ Αποστόλου).