«Διπλό» για τα Πλατανούλια, που βάζει «φωτιές» στη βαθμολογία!

Με τους τρεις βαθμούς από την έδρα του Ροδιακού έφυγε ο Ηρακλής Πλατανουλίων και αναρριχήθηκε στη τέταρτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας στον 1ο όμιλο της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Τους είκοσι βαθμούς έφθασε το συγκρότημα του Γιάννη Νινίκα με αυτή την εκτός έδρας νίκη, ενώ ο Ροδιακός του Γιώργου Φτεργιώτη έμεινε στους είκοσι τρεις πόντους και στη τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Μόλις στο 1ο λεπτό της συνάντησης ο Μαυρίδης εκτέλεσε κόρνερ και ο Άλμπαν με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έβαλε μπροστά τα Πλατανούλια στο σκορ.

Στο 15ο λεπτό ο Σακογιάννης «έκλεψε» τη μπάλα από τον γκολκίπερ του Ροδιακού και με κοντινό πλασέ πέτυχε το 0 – 2, ενώ στο 40′ ο Δάσσιος με εντυπωσιακό σουτ από σέντρα του Σακογιάννη ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3.

Μάλιστα, λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ξανά μπήκαν στο ματς καθώς μείωσαν σε 1 – 3 με τον Πατρίκου με πλασέ από το ύψος του πέναλτι στην αντίπαλη περιοχή.

Στην επανάληψη και στο 63′, ο Γαλάρας «άγγιξε» τη μείωση του σκορ, καθώς η μπάλα από τη προσπάθεια του σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Θοδωρής Ζαμπόγιας διεύρυνε το σκορ σε 1 – 4 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στην αναμέτρηση στο γήπεδο της Ροδιάς.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Πασάλογλου, Μπουζούκας Θ. (60′ Μπζιώτας), Στεφανίδης (46′ Φούντας Ν.), Τσιρόπουλος, Σπάχος, Μπαλκουράς (82′ Τσιλοφίτης), Μαντζαφλάρας, Μπουζούκας Λ., Γαλάρας, Συκιώτης, Πατρίκου Ερ.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νίνικας): Καρκατζιάς, Λάζος Ανδρ., Λάζος Γ., Ματράκης Μ. (65′ Δάσσιος Χρ.), Μαυρίδης, Κατσής, Τσάτσος, Σακογιάννης, Κερίμι (50′ Τσοπάνογλου), Δάσσιος Κ. (80′ Ζαμπόγιας), Άλμπαν.