«Διπλό» για τη Πελασγιώτιδα στο Χειμάδι

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από το Χειμάδι η Πελασγιώτιδα, αφού επικράτησε της τοπικής ομάδας με 2 – 0 για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Ηλία Αράπη όπου συνεχίζει αήττητη για τρίτο σερί παιχνίδι, ανέβηκε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας κι έχει συγκεντρώσει δώδεκα βαθμούς, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Σπύρου Ευαγγέλου βρίσκεται στη δέκατη θέση κι έχει τρεις πόντους λιγότερους.

Στο 15ο λεπτό του αγώνα, ο Βαγγέλης Μπάτζιος εκτέλεσε κόρνερ και ο Βασίλης Παπακωστούλης που πήρε τη κεφαλιά, σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Πελασγιώτιδας.

Στο δεύτερο μέρος και στο 72ο λεπτό, ο νεαρός Θοδωρής Ποτός που ήταν ο πρωταγωνιστής για τη Πελασγιώτιδα, ευτύχησε να βρει δίχτυα και σκόραρε από πλεονεκτική θέση, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 0 – 2 με ψύχραιμο πλασέ.

Πάντως, αμφότεροι οι δύο σύλλογοι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχουν τέρμα, με τους Παπακωστούλη (43′) και Γκόγκο (61′) να αστοχούν σε αυτές από πλευράς Χειμαδίου, όπως και οι Μότσης (40′), Γελαλής (85′) και Γκαραβέλης (90′) που είχαν δοκάρια για τους φιλοξενούμενους.

Α.Ο. Χειμαδίου (Σπύρος Ευαγγέλου): Μπίτρας, Παπακωστούλης, Μπάτζιος (85′ Μπούρος), Ζαβαντής (30′ Δασκαλόπουλος), Νούσιος Γ., Αχ., Νούσιος Γ. Β., Τζιαβάρας (50′ Βλαχογιάννης), Λίταινας (70′ Καπνογιάννης), Γκόλαντας, Παναγιωτίδης, Γκόγκος.

Πελασγιώτιδα Λάρισας (Ηλίας Αράπης): Τζήμας, Γκαραβέλας, Τέλλιος, Αγγελακόπουλος, Γκόγκος, Κατράνας, Λαζαρίδης (75′ Γκότζος), Ποτός, Μότσης (48′ λ.τ. Γελαλής), Δαμασιώτης (85′ Γκαραβέλης), Τζήμουλας (70′ Γκοργκόλης).