«Διπλό» για τον Σ.Σ. Ραψάνης, υποβιβασμός για Γλαύκη

Με τους τρεις βαθμούς από το γήπεδο της Γλαύκης έφυγε ο Σ.Σ. Ραψάνης στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ, με αποτέλεσμα η ομάδα της Δάφνης να υποβιβαστεί και μαθηματικά μία αγωνιστική πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Βασίλη Καψούρη δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στο συγκρότημα της Γλαύκης και με δύο τέρματα στο πρώτο μέρος και ένα στην επανάληψη, επικράτησε με 3 – 0.

Έτσι, η Ραψάνη έφθασε τους σαράντα τέσσερις βαθμούς και συνεχίζει στη τέταρτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας, ενώ μία αγωνιστική πριν το φινάλε, η Γλαύκη βρίσκεται στην ουρά έχοντας δέκα οκτώ βαθμούς κι ενώ από τη νέα ποδοσφαιρική σεζόν θα αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Γ΄ΕΠΣΛ.

Στα του αγώνα τώρα, με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, ο Ερμής Σινάν με σουτ σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Τζέφρι Σινάν με σουτ από θέση βολής ευτύχησε να βάλει μπροστά τον Σ.Σ. Ραψάνης στο σκορ.

Μάλιστα, λίγο πριν τελειώσει το πρώτο μέρος του αγώνα οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα και έβαλαν τις βάσεις για το «διπλό» στο ματς. Ο Κατσαμάκας βρήκε με κάθετη πάσα τον Μπίμπα και ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 0 – 2 για την ομάδα του Βασίλη Καψούρη με αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 70ο λεπτό, ο Αντώνης Κατσαμάκας ήταν αυτή τη φορά ο σκόρερ, καθώς ύστερα από όμορφη ατομική προσπάθεια και σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ, ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Σ.Σ. Ραψάνης (Βασίλης Καψούρης): Καλογιάννης, Γκαραγκούνης Δ., Ιωάννου, Δικόπουλος, Σινάν Ερ. (80′ Γκαραγκούνης Γ.), Σινάν Κ. (70′ Κυριάκος), Λιάμης, Νταμπαλέτσιος (75′ Καμαγιάννης), Μπίμπα (75′ Δούρος), Σινάν Τζ., Κατσαμάκας.