«Διπλό» για το Μεσοχώρι!

Τη νίκη με 4 – 1 απέναντι στον Ηρακλή Πλατανουλίων εκτός έδρας πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα η Ελπίς Μεσοχωρίου, για την 8η στροφή του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Κώστα Καζάκη κατάφερε να μπει σε θέση οδηγού στο σκορ από το πρώτο μέρος και αφού κράτησε το υπέρ του σκορ μέχρι το τέλος, πήρε σήμερα τη νίκη κι έφθασε τους δέκα έξι βαθμούς. Από την άλλη, η ομάδα του Ηρακλή Πλατανουλίων έμεινε στους επτά βαθμούς μετά και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 26ο λεπτό του αγώνα το Μεσοχώρι μπήκε μπροστά στο σκορ, χάρη στο τέρμα του Ηλία Γκαραβέλη με πλασέ από πλεονεκτική θέση. Μάλιστα, τα Πλατανούλια έφεραν το ματς στα ίσια, όμως στο 58ο λεπτό το σκορ άλλαξε. Και αυτό διότι, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Ηλίας Τσιάρας από την άσπρη βούλα σημείωσε το 1 – 2.

Στο 72ο λεπτό τώρα, ο Βρασίδας Κοντοθανάσης βρήκε δίχτυα για το Μεσοχώρι κι έκανε το 1 – 3 με ωραίο πλασέ, ενώ το τελικό 1 – 4 για την ομάδα του Κώστα Καζάκη διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό ο Καλογιάννης.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Κώστας Καζάκης): Λικάι, Φράτζας, Μήσιος, Μουσιός (55′ Λέτσιος Γ.), Λέτσιος Άγγ. (83′ Πατσιτός), Μαρκούγιας, Δαούλας (71′ Καλογιάννης), Κοντοθανάσης, Κουζιώνης, Τσιάρας (80′ λ.τ. Κουγιαγκάς), Γκαραβέλης.