«Διπλό» και ανεβαίνει!

Ένα πολύ σπουδαίο «διπλό» πήρε σήμερα το απόγευμα το Συκούριο, καθώς επικράτησε του Αργυροπουλίου εκτός έδρας με 2 – 3 στο γήπεδο της Δόξας, που μέχρι πρότινος βρισκόταν στη πρώτη θέση της βαθμολογίας της Α΄ΕΠΣΛ.

Με τη σημερινή νίκη η ομάδα του Κισσάβου Συκουρίου έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς και βρίσκεται στη δεύτερη θέση, ενώ έφθασε και τη Δόξα Αργυροπουλίου, όπου έχει τους ίδιους βαθμούς.

Στα του αγώνα, στο 18ο λεπτό ο Μάνος Πετράκης «άνοιξε» το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 32ο λεπτό ο Ραφαήλ Δίχρης με πλασέ έκανε δύο τα τέρματα για το Συκούριο ύστερα από τη κάθετη πάσα του Νίκου Μάντζιαρη.

Στην επανάληψη και με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Δημήτρης Κόκκορας μείωσε σε 1 – 2 για τη Δόξα Αργυροπουλίου, ενώ στο 88ο λεπτό ο Ραφαήλ Δίχρης βρήκε εκ νέου δίχτυα και έδωσε σκορ ασφαλείας στο Συκούριο.

Το μόνο που κατάφερε το Αργυροπούλι ήταν να μειώσει σε 2 – 3 στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Αποστόλη Ταρταμπούκα, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ στη σημερινή συνάντηση.

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος, Τσένος, Καφφές, Περήφανος, Σαϊτης, Κόκορας (65΄Κυρίτσης), Μπαχτσιβάνος, Γκαραγκούνης (46΄Ταρταμπούκας), Ζάχος, Χατζής, Τσιάγκος.

Κίσσαβος Συκουρίου (Φερραίος Γιαννακός – Λευτέρης Τέας): Φαρμάκας, Γκαμπέτας, Χριστιανίδης, Κουτσοκέρας, Τσιανάκας, Αργύρης, Πλιάγκας (75΄Παυλόπουλος), Μάντζαρης, Πετράκης (80΄Τζιούρας), Δίχρης (88΄Καρβούνης), Κορδέλας (50΄Αγγέλης).