«Διπλό» και επιστροφή στη πρώτη θέση για τα Βούναινα!

Την εκτός έδρας νίκη πανηγύρισαν τα Βούναινα απέναντι στην Αναγέννηση Φαρσάλων και οι «βυσσινί» επέστρεψαν στη πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας!

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας η ομάδα του Βαγγέλη Τζιόλα πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα βρίσκεται στη πρώτη θέση μαζί με το Ελευθεραί έχοντας είκοσι τρεις βαθμούς.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Νίκου Θεοχαρόπουλου δεν πήρε κάτι θετικό από το εν λόγω παιχνίδι και παρέμεινε στους έξι βαθμούς και τη προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 51ο λεπτό, ο Νίκος Τριτόπουλος με σουτ από κοντά έπειτα από προσπάθεια του Γιώργου Ελευθέρογλου ευτύχησε να βάλει τους «βυσσινί» μπροστά στο σκορ, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Γιώργος Ελευθέρογλου τροφοδότησε τον Γιώργο Τσανά και ο τελευταίος πέτυχε το 0 – 2.

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Τζιόλα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 και ουσιαστικά «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς της νίκης με το πλασέ του Γιώργου Ελευθέρογλου στο 78′.

Τέλος, διοίκηση, παίκτες και προπονητής των Βουναίνων εύχονται περαστικά και ταχεία ανάρρωση στον παίκτη της ομάδας, Δημήτρη Νταναβάρα που τραυματίστηκε και αποχώρησε από το παιχνίδι στο 40ο λεπτό…

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Γκατζανάς, Κούρο (85′ Φρρόκου Αλ.), Τζιλήρας, Ευθυμιάδης, Δημουλάς Π., Πατσιούρας (87′ Φρρόκου Αγγ.), Δημουλάς Σ. (70′ Σακελλαρίου Φ.), Μπανιάς, Σαλής, Καρακώστας, Δημουλάς Δ.

ΑΕ Βουναίνων (Βαγγέλης Τζιόλας): Μπιμπλιτζής, Νταναβάρας (40′ λ.τ. Βλησαρούλης), Σέντζας (67′ Δαλαμπύρας), Σουφχάρας, Μερτζανίδης, Χριστοδούλου, Γεωργούλας, Χατζόπουλος, Ελευθερόγλου (85′ Ρουμελιώτης), Τσανάς, Τριτόπουλος (65′ λ.τ. Θανασιάς).