«Διπλό» και επιστροφή στις νίκες για την Αμπελιά!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» η Αμπελιά, όπου κέρδισε με σκορ 0 – 3 τη Λάρισα 2012 στη 17η αγωνιστική της Α΄τοπικής κατηγορίας και επέστρεψε έτσι στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες.

Η ομάδα των Βαγγέλη Μπρισίμη – Θοδωρή Εμμανουήλ μετά την ήττα από το Κιλελέρ στη περασμένη αγωνιστική «χαμογέλασε» και πανηγύρισε την εκτός έδρας νίκη.

Έτσι, οι «κόκκινοι» έφθασαν τους είκοσι πέντε και συνεχίζουν στην έβδομη θέση, ενώ η ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου έμεινε στους δέκα έξι βαθμούς και τη δωδέκατη θέση της βαθμολογίας.

Στο 26ο λεπτό ο Κώστας Πράπας ευτύχησε να βάλει την Αμπελιά μπροστά στο σκορ και το 0 – 1 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 51′ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων όπως και τα προσωπικά του τέρματα, με το 0 – 3 να διαμορφώνεται στο 75ο λεπτό και το τέρμα που σημείωσε ο Αντώνης Γκαραλιάκος.

Λάρισα 2012 (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Ιορδανίδης (83′ Παραλυκούδης), Τσιτσόπουλος, Καλογιάννης, Δόνος, Φλώρος Π., Κίτσας, Ιωαννίδης, Κίτσιος Π., Κοκκινέλης (46′ Φλώρος Ν.), Ελιζόπουλος (38′ Δημόπουλος), Κίτσιος Δ.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Βαγγέλης Μπρισίμης – Θοδωρής Εμμανουήλ): Κουκούτσης, Σταθάκος, Σελήνης, Δάσσιος (60′ Αγγέλης), Ποτούσογλου, Περδίκης, Καλούσης (67′ Παρασκευούδης), Κορδαλής, Πράπας (80′ Ηλιούδης), Γκαραλιάκος, Μπαλαμπάνος (76′ Ζάχος).