«Διπλό» και Καλά Χριστούγεννα για την Αμυγδαλέα!

Με εντυπωσιακό τρόπο πέρασε από την Αγιά ο Αετός Αμυγδαλέας σήμερα το μεσημέρι, καθώς επικράτησε με 3 – 2 του Δωτιέα στο πλαίσιο της 14ης στροφής της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου σημείωσε ακόμη ένα σπουδαίο «διπλό» στο φετινό πρωτάθλημα κι έτσι θα κάνει χαρούμενα Χριστούγεννα, μιας και στις 30 του Δεκεμβρίου θα υποδεχθεί στο γήπεδο της το Αργυροπούλι για το εξ΄αναβολής παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής.

Μάλιστα, ο Αετός Αμυγδαλέας έφθασε τους είκοσι τρεις βαθμούς, ενώ ο Δωτιέας έμεινε στους είκοσι ένα πόντους μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 15ο λεπτό ο Γιώργος Καρβούνης με ωραίο πλασέ έβαλε μπροστά τον Αετό στο σκορ, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Μιχάλης Δημητρέλης σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της εστίας του Δωτιέα με σουτ από πλεονεκτική θέση.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Γιώργος Καρβούνης έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους και σημείωσε παράλληλα και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση, ενώ στο 52ο λεπτό, ο Ταξιάρχης Κλούρας βρήκε δίχτυα αυτή τη φορά κι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 για το σύνολο του Δημήτρη Καπετανόπουλου.

Τέλος, το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 2 – 3, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ στον αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο της Αγιάς.

Αετός Αμυγδαλέας (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Κωνσταντίνου, Ντιντής, Πολύζος, Κορλός, Ευαγγελούλης (70′ Μούτσιος), Αντωνόπουλος, Χατζηϊωαννίδης, Καρβούνης, Κλούρας, Ανδριανόπουλος (90′ Γκαραβέλης), Δημητρέλης (80′ Σάρα).