«Διπλό» και πλησιάζει στη τριάδα ο Πυργετός

Την εκτός έδρας νίκη στο γήπεδο της Ανθούπολης πέτυχε ο Πυργετός απέναντι στη Λάρισα ’88 με σκορ 2 – 0 κι έτσι συνεχίζει να βρίσκεται κοντά στη πρώτη τριάδα του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας.

Η ομάδα του Δημήτρη Αλεξίου πανηγύρισε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κι έτσι έφθασε τους είκοσι επτά βαθμούς και συνεχίζει στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Χρήστου Διαμαντή δεν πήρε κάτι θετικό από τη πρωινή αναμέτρηση κι έτσι έμεινε στη τελευταία θέση έχοντας τέσσερις βαθμούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 20′, ο Άγγελος Ρακίπι με δυνατό σουτ κέρδισε τον 15χρονο Μένογλου που έκανε ντεμπούτο για τη Λάρισα ’88 κι έγινε το 0 – 1.

Στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Πυργετός έκανε δύο τα τέρματα του με σκόρερ αυτή τη φορά τον Κατσιάβα με ωραία κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Γιώργου Βάρσου.

Το μόνο που είχε στη συνέχεια του αγώνα η Λάρισα ’88 ήταν μία καλή στιγμή με τον Παναγιώτη Τατσόπουλο στο 80′, όπου η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Καραμπέκου.

Λάρισα ’88 (Χρήστος Διαμαντής): Μένογλου, Αράρ (86′ Λαδάς), Κωνσταντίνου Β., Καραμπλής, Σδράλης, Φύλογλου (46′ Κωνσταντίνου Γ.), Τζαφάλιας (80′ Ναστούδης), Τσιληλής, Τατσόπουλος, Τσίντζος (69′ Τζήκας), Μπράτσος.

Αναγέννηση Πυργετού (Δημήτρης Αλεξίου): Καραμπέκος, Καμάμι, Καραβάνας (77′ Γκρίγκας), Κατσιάβας, Βρακατός (75′ Δημόπουλος), Σινάνι Κ., Ρακίπι Άγγ., Βάρσος, Μπίμπα, Γκανάβας, Παζάρας (55′ Σινάνι Β.).