«Διπλό» και πρόκριση για το Συκούριο

Ο Κίσσαβος Συκουρίου επικράτησε εκτός έδρας του Όλυμπου Γόννων με 1 – 3 και πήρε τη πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου της ΕΠΣΛ.

Ακόμη ένα εισιτήριο έβγαλε αυτό το παιχνίδι και οι «κιτρινόμαυροι» αφού επικράτησαν εκτός έδρας των Γόννων, πανηγύρισαν μία σημαντική νίκη και παράλληλα πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 42ο λεπτό, ο Κώστας Τζιούρας με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ «άνοιξε» το σκορ για τον Κίσσαβο με το 0 – 1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 53ο λεπτό, ο Νίκος Μάντζιαρης έκανε δύο τα τέρματα για την ομάδα του Συκουρίου, ενώ ο Δημήτρης Πλιάγκας στο 71′ με ωραία προσπάθεια σημείωσε το 0 – 3 και «κλείδωσε» τη πρόκριση για τους φιλοξενούμενους.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 80ο λεπτό σε 1 – 3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στη σημερινή συνάντηση.

Κίσσαβος Συκουρίου (Φερραίος Γιαννακός – ): Φαρμάκας, Αγγέλης, Χριστιανίδης, Γκανάτσιος, Τσιανάκας, Κορδέλας, Δίχρης (65′ Ζαϊρές), Μάντζιαρης, Πλιάγκας (75′ Δημάκης), Τζιούρας, Πετράκης (46′ Αργύρης).