«Διπλό» και συνεχίζει τις επιτυχίες ο Πανιώνιος!

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα, ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης επικράτησε με 3 – 0 του Μαρίνου Αντύπα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Τους τριάντα ένα βαθμούς έφθασε λοιπόν η ομάδα του Γιάννη Κυρμιτζόγλου με την ευρεία αυτή νίκη (0 – 3) απέναντι στον Μαρίνο Αντύπα που έμεινε στους έξι πόντους.

Στο 25ο λεπτό ο Γιώργος Ελιζόπουλος απείλησε για τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης και είδε τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μαρίνου Αντύπα.

Στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό, ο Παναγιώτης Παϊτέρης με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ευτύχησε να βάλει μπροστά τους φιλοξενούμενους στο σκορ.

Στη συνέχεια του ματς τώρα και στο 70′, ο Πανιώνιος έκανε δύο τα τέρματα του με σκόρερ τον Παναγιώτη Κίτσα, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 81′ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Ιορδανίδης, Σερέτης Π., Βασιλείου Π., Κανής, Κίτσας Γερ., Ελιζόπουλος Κ., Χαν, Ελιζόπουλος Ν. (80′ Παναγιώτου), Ελιζόπουλος Γ., Μανώλης Β. (56′ Σκέντζας Χρ.), Παϊτέρης Π. (60′ Κίτσας Π.).

Γρηγοριάδης, Καϊμακάμης, Κοντογιώργος Θ.