«Διπλό» και τον προσπέρασε!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από την έδρα του Δολιχιακού η Βαλανίδα, μιας και επιβλήθηκε με 4 – 0 της τοπικής ομάδας σήμερα το απόγευμα.

Η εν λόγω αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο της 13ης στροφής του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου και η ομάδα του Βαγγέλη Μάνου έφθασε τους δέκα έξι με τους σημερινούς βαθμούς της νίκης. Αντίθετα, το συγκρότημα του Χάρη Νούσιου δεν μπόρεσε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα κι έτσι έμεινε στους δέκα τέσσερις βαθμούς ύστερα από αυτή την αγωνιστική.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Καρέλας με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Χατζηλαδά έκανε το 0 – 1 για τη Δόξα Βαλανίδας, ενώ στο 32ο λεπτό ο Νίκος Παλάντζας με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Δολιχιακού «έγραψε» το 0 – 2, με αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 62ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, ενώ το τελικό σκορ και το 0 – 4 διαμόρφωσε με ψηλοκρεμαστό σουτ ο Χατζηλαδάς στο 77ο λεπτό για την ομάδα του Βαγγέλη Μάνου.

Τέλος, οι άνθρωποι της Δόξας Βαλανίδας ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Δολιχιακού για την άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι.

Δολιχιακός (Χάρης Νούσιας): Τσακνάκης, Λαζαρίδης, Σπάχος, Θεοδωράκης, Μπούφης, Κατσιαμήτας Γ., Τζήκας Αθ., Κλεισιάρης (46′ Γκόγκος), Τζήκας Μ. (60′ Κατσιαμήτας Ευάγγ.), Σουγλής Ζ., Παπακωνσταντίνου.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Γκούμας, Παπαδημητρίου, Βαϊράμης (75′ Ραπτόπουλος), Καστάμης, Μουταφίδης, Θάνος, Καρέλας (80′ Τζιώρας), Παλάντζας Ν., Τσιώλης (55′ Μούτσελος), Χατζηλαδάς, Ρακιντζόγλου (70′ Αδάμου).