«Διπλό» με ανατροπή για τα Βούναινα στο Ελευθεραί!

Με τους τρεις βαθμούς από το γήπεδο του Ελευθεραί έφυγαν τα Βούναινα σε ένα εκ των ντέρμπι της αγωνιστικής, με τους «βυσσινί» να φθάνουν στη νίκη με ανατροπή του σκορ!

Η ομάδα του Βασίλη Ταχτιντή πέτυχε την ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφθασε τους είκοσι πέντε συνεχίζοντας στη πρώτη θέση παρέα με την Αμπελιά.

Από την άλλη, τα «λιοντάρια» του Άκη Ταυλαρίδη που προηγήθηκαν στο σκορ και έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 59′ χάρη σε κόκκινη κάρτα του Καραγκιόζη, έμειναν στους δέκα εννέα βαθμούς αλλά και πάλι ψηλά και στην έβδομη θέση στον βαθμολογικό πίνακα της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Στο 34ο λεπτό του αγώνα ο Γιώργος Χατζής πέτυχε ξανά γκολ στο φετινό πρωτάθλημα και ευτύχησε να βάλει μπροστά την ομάδα του στο σκορ, με τον Ηλία Χριστοδούλου να απαντά άμεσα και το 1 – 1 να αποτελεί το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τώρα και στο 59ο λεπτό, ο Καραγκιόζης αποβλήθηκε από τον κ. Μπουμαρσόπουλο και οδηγήθηκε προς τα αποδυτήρια, με τον Ηλία Χριστοδούλου και πάλι ένα λεπτό μετά να σκοράρει και να κάνει το 1 – 2, με αυτό να μένει μέχρι το φινάλε του αγώνα.

Α.Ο. Ελευθεραί (Άκης Ταυλαρίδης): Μόσιαλος, Ζησόπουλος, Μάστορας, Καραγκιόζης, Κολοβός, Χατζής Γ., Χατζής Κ. (88′ Ματμανίδης), Βασιλόπουλος, Παιδής (60′ Ποντίκας), Μασρί (50′ Θεοδώρου), Καλφούντζος (85′ Γεωργουλόπουλος).

Α.Ε. Βουναίνων (Βασίλης Ταχτιντής): Χαβίλας, Βλησαρούλης (60′ Βελετάνης), Κατσιώτης, Σουπεκιώτης, Χατζηλιάδης, Μούμος, Ρουμελιώτης, Κορδέλας (77′ Μερτζανίδης Ηλ.), Τζατζάκης (86′ Γκατζούλης), Βράκας, Χριστοδούλου.