«Διπλό» με ανατροπή σε δύο λεπτά για τη Πελασγιώτιδα!

Αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ, στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης η Πελασγιώτιδα ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ και κέρδισε τον Όλυμπο Αιγάνης με σκορ, 2 – 1!

Η ομάδα του Κώστα Μπακατσή που διανύει μία εξαιρετική περίοδο έχοντας και τη πρόκριση στα προημιτελικά, επικράτησε του συνόλου του Γιώργου Μπάτζιου και βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας και την έκτη θέση έχοντας είκοσι έξι βαθμούς.

Στον αντίποδα, η ομάδα της Αιγάνης αν και κρατούσε το υπέρ της σκορ μέχρι και το 87′, δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα κι έμεινε στους δώδεκα βαθμούς και τη δέκατη πέμπτη θέση.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Κώστας Ρουμπιές έβαλε την Αιγάνη μπροστά στο σκορ και το 1 – 0 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος και στο 89o λεπτό, ο Παναγιώτης Τσιαντούλης εκτέλεσε κόρνερ και ο Κώστας Γούργος με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι έφερε το ματς στα ίσια.

Μάλιστα, στις καθυστερήσεις του αγώνα και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Πελασγιώτιδα ολοκλήρωσε την ανατροπή κι έκανε το 1 – 2 με την εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτη Τσιαντούλη και τη κεφαλιά του Βασίλη Γκόγκου.

Όλυμπος Αιγάνης (Γιώργος Μπάτζιος): Ριζάκης Θ., Ρουμπιές Κ. (70′ Λάζος Γ.), Χριστοδούλου Αθ., Παπαγιαννόπουλος, Γκαραγκούνης Γ., Σολωμός (88′ Γαγάρας Αθ.), Τάκης, Γκαραγκούνης Χ., Βουγιούκας (60′ Ζάχος Χ.), Μπουλάρι Λ., Πουρλιώτης.

Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Μαστοροδήμος, Νυχτερίδας (78′ Κοντογιάννης), Μαριγκούδης, Νεστορίδης, Γκόγκος Β., Μούτος, Τσιαντούλης, Κουτσικούλης (57′ Ντογκάνη), Γκόγκος Π. (46′ Στασινός), Γούργος, Ιορδανίδης (46′ Τσιγγάνης).