Διπλό με… δυο γκολ!

Χάρη σε δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο ο Τοξότης Λάρισας επικράτησε με 2 – 0 εκτός έδρας επί των Λύκων για τη 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν τη πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα. Εκτέλεση φάουλ του Σωκράτη Φακίτσα, πρώτη κεφαλιά του Σκύφτα, μετά δεύτερη του Στέφανου Ποντίκα, όμως μπλόκαρε τη μπάλα σταθερά ο Αποστόλης Ράιδος.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα οι φιλοξενούμενοι πήραν… μπροστά και κατάφεραν αρκετά γρήγορα να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Θανάτσης Τσότσος κέρδισε πέναλτι, τη μπάλα στην άσπρη βούλα έστησε ο Νταναβάρας και ήταν εύστοχος κάνοντας το 1 – 0.

Μάλιστα ο Τοξότης Λάρισας δεν σταμάτησε εκεί και ουσιαστικά «κλείδωσε» τη νίκη. Στο 65ο λεπτό, ο Τσότσος με το στήθος μετά από σπάσιμο της μπάλας από τον Ζαχαράκη, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και το 2 – 0 ήταν το τελικό σκορ.

Α.Ε. Λύκοι (Λευτέρης Λελέδης): Μουτσάι, Τατσόπουλος, Βασιλόπουλος, Σκύφτας, Ποντίκας (55′ Σελήνης), Μπαλαούρας, Ντριβαλάς, Φακίτσας, Ζησόπουλος, Αλεξανδρής (75′ ).

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Ράιδος, Κίτσιος, Τσέλα, Πλατσάς, Τάκε, Παπαδημητρίου, Τσότσος, Γιαννακός (56′ Βελετάνης), Ζαχαράκης (87′ Κάνος), Νταναβάρας, Μπουρουτζίκας (70′ Αργύρης).