«Διπλό» με Ζάχο για το Αργυροπούλι

Επιστροφή στις νίκες για τη Δόξα Αργυροπουλίου, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Δόξας Βλαχογιαννίου με 3 – 0 για την 23η στροφή της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Οι «κιτρινόμαυροι» έφυγαν από το Βλαχογιάννι με τους τρεις βαθμούς της νίκης κι έτσι έφθασαν τους σαράντα ένα πόντους, φθάνοντας μάλιστα και τον Σμόλικα στη τρίτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Αντίθετα, το σύνολο του Νίκου Φακίτσα δεν τα κατάφερε στο σημερινό αποτέλεσμα για το θετικό αποτέλεσμα κι έτσι συνεχίζει στη 15η θέση έχοντας δέκα οκτώ βαθμούς.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, το Αργυροπούλι ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ και να πάρει τη ψυχολογία ενόψει και της συνέχειας του ματς με το πλασέ του Αντώνη Ραμάι έπειτα από τη συρτή σέντρα του Κώστα Ζάχου.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους τώρα, η ομάδα του Αλέξη Παγκαρλιώτα πέτυχε και δεύτερο τέρμα με το πλασέ του Κώστα Ζάχου ύστερα από τη βαθιά πάσα του Αποστόλη Τσιάγκου στην άμυνα του Βλαχογιαννίου.

Μάλιστα, η Δόξα Αργυροπουλίου ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 στο 83ο λεπτό, με σκόρερ και πάλι τον Κώστα Ζάχο με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Βλιώρας, Δραγατζίκης, Μωυσίδης, Μητούλας, Μάρκου, Πάτσης, Γκουρομπίνος, Αλεξίου (65′ Βίδρας), Φακίτσας Σ., Μπαντής, Ιγγλέζος (60′ Γεωργούλης).

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Περήφανος, Καφφές (82′ Ματθαίου), Κακαζούκης, Σαΐτης, Μίζα, Κόκορας, Ζάχος, Ραμάι (69′ Φουρτούνας), Τσιάγκος.